27.02.2021

Światowy dzień organizacji pozarządowych

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, czyli między innymi nasz – Aniołowy.

Światowy Dzień NGO obchodzony jest na całym świecie – od Nowej Zelandii i Australii, aż po Amerykę Północną i Południową! Ma na celu zwrócenie uwagi oraz inspirowanie ludzi do aktywnego angażowania się oraz wspierania NGO-sów.

Działamy od 27 lat! Wspieramy dzieci, młodzież oraz rodziny z ubogich dzielnic Śląska i Zagłębia. Każdego dnia dzięki wsparciu jakie otrzymujemy od dobrych ludzi pomocą obejmujemy ok. 130 dzieci w wieku od 2,5 do 19 lat, poza tym w programach ulicznych docieramy z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 700 dzieci rocznie, a nasza poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin.

Nie chodzi o to, żeby było łatwo, ale żeby było możliwe…

– to motto, które przyświeca nam w codziennej pracy. Wszystkie działania, które podejmujemy na rzecz naszych podopiecznych, dążą do realnej zmiany społecznej.

Dzisiaj jesteśmy wdzięczni, że możemy BYĆ i POMAGAĆ ❤️

Wesprzyj nasze działania! Razem możemy więcej ❤️ Możesz to zrobić na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

  • Możesz wpłacić darowiznę, zostać mecenasem, zorganizować zbiórkę lub wydarzenie. Tutaj przeczytasz więcej o formach wsparcia.
  • Przekaż dzieciom 1% swojego podatku! Skorzystaj z przywileju, wpisz KRS 0000009221 w odpowiednią rubrykę deklaracji podatkowej. To nic nie kosztuje, a dla nas znaczy bardzo dużo. Twój 1% zmienia świat dzieci na lepszy. Darmowy program do rozliczania PIT znajdziesz pod linkiem.
  • Dołącz do naszego zespołu! Jeśli w sercu gra Ci pomaganie, koniecznie zapoznaj się z aktualnymi ogłoszeniami.
  • A może z okazji Światowego Dnia NGO chciałabyś, chciałbyś zostać wolontariuszem? Więcej informacji tutaj.
  • Możesz też powiedzieć o nas innym!