01.08.2022

Za nami półmetek wakacji i akcji Anielskie Lato. Tylko dzięki pomocy darczyńców możemy zapewnić dzieciom twórczo i co najważniejsze – bezpiecznie spędzony czas. W lipcu realizowaliśmy szereg warsztatów i zajęć edukacyjnych, spotkań z ciekawymi ludźmi i wycieczek w ramach tygodnia 4 żywiołów, dni sportu, tygodnia wiejskiego i przygód kulinarnych.

W najbliższych dniach pod hasłem #SłodkieNieTuczy dzieci będą poznawać zdrowe przepisy, dowiedzą się także, co to znaczy, że dieta jest odpowiednio zbilansowana. Nie zabraknie samodzielnego przygotowania śniadań, deserów czy kolacji. W trakcie wspólnych posiłków nauczymy się zasad savoir vivre przy stole. W ramach zajęć plastycznych dzieci będą tworzyć kreatywne etykiety na słoiki z przetworami, oczywiście z Aniołowego ogrodu klimatycznego w Katowicach – Załężu. Nie zabraknie ducha kulinarnej rywalizacji w Aniołowej odsłonie MasterChefa, testów smaku i biegu kelnera z tacą pełną pyszności. Odwiedzą nas także strażacy oraz ekipa z Wilczej Watahy, by podzielić się z dziećmi swoją pasją i doświadczeniem.

Poniżej, na załączonych plakatach, szczegółowy harmonogram zajęć w każdym z miast – Katowicach – Załężu, Chorzowie – Batorym oraz Sosnowcu – Juliuszu – również w wersji do pobrania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkie dzieci, które nie wyjeżdżają na letni wypoczynek.

 

Plakaty do pobrania

Katowice-Załęże

Pobierz

Chorzów-Batory

Pobierz

Sosnowiec-Juliusz

Pobierz