04.03.2018

KILOMETRY DOBRA to stworzona przez Polski Instytut Filantropii ogólnopolska kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów! 5. edycja Kampanii rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 roku. W tym czasie pieniądze będą pozyskiwane na wiele sposobów. Kampanii towarzyszy próba pobicia Rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra.

W poprzednich latach akcję wspierali znani i lubiani ambasadorzy. Wśród nich m.in. Robert Lewandowski, Cezary Żak, zespół Perfect, IRA, Bracia Golec, Kamil Grosicki, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Piszczek, Maciej Kot, Omenaa Mensah, Artur Barciś, Krzysztof Ibisz i inni.

Koncept kampanii:
Polski Instytut Filantropii www.pif.org.pl, więcej o kampanii na stronie kilometrydobra.pl

Katowickie Kilometry Dobra
DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży

Dom Aniołów Stróżów jest jedną z ponad 40-tu organizacji, które znalazły się w koalicji tegorocznej kampanii KILOMETRY DOBRA organizując akcję w Katowicach, która w naszym mieście będzie przebiegać pod hasłem „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży”. Planujemy zbierać fundusze na prowadzenie świetlic, klubów i pracy podwórkowej oraz organizację wakacji dla dzieci z po górniczych i po hutniczych dzielnic.

Przez trzy miesiące kampanii zamierzamy przeprowadzić całą masę akcji, a o szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu „Katowickie Kilometry Dobra”. Honorowy Patronat nad tegoroczną kampanią objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Wicemarszałek Wojewódźtwa Śląskiego Michał Gramatyka. Miasto Katowice jest również Partnerem akcji.

Aktualności