Ambasador

Dariusz Dudek

Trener piłki nożnej

Dariusz Dudek, znany trener i były piłkarz, jest przyjacielem i dobrym duchem Aniołów od wielu lat. Urodzony w Knurowie, doskonale rozumie problemy poprzemysłowych dzielnic, w których działają Anioły.

Nie musisz być wielki na starcie, ale musisz wystartować, żeby być wielki.

– motto autorstwa Ziga Ziglara, które jest bliskie Darkowi.

Z wielkim sercem i ogromnym zaangażowaniem włącza się w różne akcje charytatywne, jakie organizujemy, by zdobywać fundusze na pomoc dzieciom. Były już wspólne akcje sportowe jak Małe Euro – z ulicy na stadion, treningi dla dzieciaków, gra w siatkówkę na Legendarnym Kosmicznym Meczu z Aniołami razem ze swoim bratem Jerzym Dudkiem czy bieg w 4. edycji Charytatywnego Biegu „TAURON Biegnij dla Aniołów” organizowanego wraz z towarzyszącym mu Piknikiem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Ponadto wraz z drużyną GKS Katowice malował dla Aniołów wielkie bombki, które trafiały na licytację, a w czasie zbiórki na remont Domu Aniołów Stróżów budował z dziećmi symboliczny domek z cegiełek.

Darek jest także ambasadorem Klubu Biznesu Silesia, którego Dom Aniołów Stróżów jest partnerem społecznym – wszędzie, gdzie tylko może promuje Anioły, byśmy nieprzerwanie mogli nieść pomoc potrzebującym wsparcia dzieciom.