31.08.2022

292 dzieci w 3 miastach, 8 tygodni tematycznych, średnio 5 godzin zajęć każdego dnia, a do tego słońce, radość i bezpiecznie spędzony czas – tak wyglądało w tym roku Anielskie Lato z TAURONEM,  projekt dla dzieci i młodzieży z wykluczonych społecznie środowisk spędzających na wakacje w swoim mieście, który w Domu Aniołów Stróżów organizowaliśmy już 12. raz!

Za nami dwa miesiące – prawie 1200 godzin – przeprowadzonych bezpłatnych zajęć, warsztatów i wycieczek. Zespół naszych wychowawców pracował nad programem adekwatnym do potrzeb każdej z grup wiekowych naszych podopiecznych. Wszystko po to, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i opiekę każdego dnia wakacji.

„Wycisnęliśmy” ten czas jak cytrynę. Wspólnie z dziećmi wiele się nauczyliśmy, nawiązaliśmy nowe relacje i lepiej się poznaliśmy, odnaleźliśmy i szlifowaliśmy dziecięce pasje i talenty. Od poniedziałku do czwartku odbywały się różnorodne zajęcia i spotkania z ciekawymi ludźmi, piątki zaś – poprzednich lat – przeznaczone były na wyjścia i wycieczki. Nasi podopieczni spędzili upalne dni na katowickich basenach, w aquaparku w Tychach oraz Parku Gródek w Jaworznie, wybrali się także na podbój górskich szlaków na Błatnią i Żar. Kowbojską przygodę przeżyliśmy w Miasteczku Twinpigs, odwiedziliśmy także ZOO w Chorzowie i stadninę koni. W sumie w trakcie akcji dzięki otwartym sercom wielu firm i instytucji zorganizowaliśmy dla dzieci 44 wyjścia i wycieczki.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z tego magicznego czasu.

Dziś z całego serca ❤️ dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, dzięki którym zorganizowanie Anielskiego Lata było możliwe – naszym darczyńcom, firmom, instytucjom oraz fundacjom. Przed nami nowy rok szkolny i kolejne wyzwania – trzymaj kciuki!