30.08.2021

253 dzieci w 3 miastach, 8 tygodni tematycznych, średnio 5 godzin zajęć każdego dnia, 47 podopiecznych na obozie terapeutycznym, a do tego słońce, uśmiech i bezpiecznie spędzony czas – tak wyglądało w tym roku „Anielskie Lato”, projekt dla dzieci i młodzieży z wykluczonych społecznie środowisk spędzających na wakacje w swoim mieście, który w Domu Aniołów Stróżów organizowaliśmy już 11. raz!

Za nami dwa miesiące – 636 godzin – bezpłatnych, codziennych zajęć, warsztatów edukacyjnych, zabaw, wyjść i wycieczek – wszystko po to, by wszędzie tam, gdzie na rzecz podopiecznych nieprzerwanie od prawie 30 lat działa Dom Aniołów Stróżów, zapewnić potrzebującym dzieciom w czasie wakacji bezpieczeństwo i stałą opiekę.

„Wycisnęliśmy” ten czas jak cytrynę. Wspólnie z dziećmi wiele się nauczyliśmy, nawiązaliśmy nowe relacje i lepiej się poznaliśmy, odnaleźliśmy i szlifowaliśmy dziecięce pasje i talenty, a przede wszystkim – wspaniale się bawiliśmy. Sprawdzona od lat formuła tygodni tematycznych nie pozwoliła dzieciom się nudzić, oferując każdego dnia różnorodne, ciekawe zajęcia. Anielskie Lato to także warsztaty edukacyjne, socjoterapeutyczne i rozwojowe dla każdej z aniołowych grup wiekowych dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z tego magicznego czasu.

Dziś z całego serca ❤️ dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, dzięki którym zorganizowanie Anielskiego Lata było możliwe – naszym darczyńcom, firmom, instytucjom oraz fundacjom. Przed nami nowy rok szkolny i kolejne wyzwania – nasi podopieczni potrzebują ogromnego wsparcia w edukacji i nadrabianiu szkolnych zaległości.