01.12.2023

Grudzień to czas, kiedy wszyscy mówią o magii świąt, rodzinnej atmosferze i wymarzonych prezentach. To tematy, które przewijają się w szkole, na podwórku i w mediach.

Niestety nie każde dziecko odlicza dni do Gwiazdki. Wiele dzieci na Śląsku mierzy się z dorosłymi problemami, które są dla nich zbyt ciężkie do udźwignięcia. Pod skrzydła naszego Stowarzyszenia trafiają maluchy i nastolatki, które potrzebują wsparcia dorosłych. W anielskich drugich Domach otrzymują ciepłe posiłki pomoc w nauce, uczą się jak rozwiązywać konflikty i nawiązywać przyjaźnie.

– mówi Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

I dlatego co roku w grudniu organizujemy Świąteczną Akcję Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY!, by z pomocą dobrych ludzi na wiele sposobów pozyskać fundusze na codzienną pomoc oraz na organizację wigilii dla prawie 600 dzieci.

Już od tygodni Aniołowe Domy wypełnia zapach cynamonu, czekolady i miodu. W ruch poszły foremki, kolorowe polewy i lukrowane guziczki. Trwają ostatnie przygotowania do jednej z największych pierniczkowych akcji w Polsce. 1 grudnia po raz 11-ty rozpoczęliśmy świąteczną zbiórkę na pomoc dzieciom!

Pierniczki udekorowane przez naszych podopiecznych trafią do ponad 110 punktów usługowych i gastronomicznych, a dochód ze sprzedaży każdej słodkości przeznaczony zostanie na codzienną pomoc maluchom z Aniołów. Szukaj oznaczonych, uskrzydlonych punktów na terenie Metropolii! 🙂

Aż do 24 grudnia będziemy organizować także akcje charytatywne, loterię w Silesia City Center i aukcję w Radio Katowic. Obserwuj nas w social mediach.

Możesz także przekazać darowiznę tutaj. Każda złotówka pozwala zbliżyć się do celu, jakim jest zorganizowanie świątecznych spotkań i zapewnienie dzieciom stałej opieki oraz specjalistycznego wsparcia, którego bardzo potrzebują. Razem z dziećmi będziemy piec pierniczki, dekorować choinkę i przygotowywać wigilijne potrawy.

Wierzymy głęboko, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe święta.