09.01.2018

Poznaj Katowice – wesprzyj Anioły!

Odwiedź naszą aukcję  i wylicytuj unikatowy kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych” z autografami jego bohaterów!

To charytatywny projekt, z którego dochód w całości przekazany zostanie na pomoc dzieciom i młodzieży – podopiecznym stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Tylko na tej aukcji możecie nabyć egzemplarze z podpisami jego bohaterów!    

Kalendarz symbolicznie nawiązuje do projektu Dżentelmeni Oliviera Janiaka. Zaprezentowane w nim zdjęcia są formą reportażu opowiadającego historię Katowic – miasta, któremu „przeszczepiono serce” .

W rolę narratorów opowieści ubrano 12 wyjątkowych bohaterów sportretowanych w przestrzeni miasta. Wśród nich znaleźli się znani mieszkańcy Katowic, autorytety, ale także młode talenty i ludzie zaangażowani w tworzenie przestrzeni publicznej.

W tej opowieści najważniejszy jest jednak cel. Namawiając do kupna kalendarza, namawiamy nie tylko do świeżego spojrzenia na Katowice. Namawiamy do włączenia się we wspieranie misji Domu Aniołów Stróżów.

Dochód ze sprzedaży kalendarza przekazany będzie w całości na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów, który od ponad 20 lat prowadzi systemową i progresywną pomoc dzieciom, młodzieży i rodzinom wykluczonym społecznie, zamieszkującym najuboższe dzielnice Śląska.

Bohaterami kalendarza są: Miuosh, Sonia Draga, Anna Dudzińska, Iwona Sosnowska – Wieczorek, Tomasz Konior, Robert Talarczyk, Grzegorz Chudy, prof. Tadeusz Sławek, prof. Eugeniusz Knapik, prof. Krzysztof Sodowski, Daniel Hozumbek i Robert Orszulak (On Lemon), Monika Bajka oraz gościnnie przyjaciel Domu Aniołów Stróżów – Olivier Janiak.

Projekt powstał także dzięki sponsorom i partnerom: spółkom TDJ, BPSC i Grupie PTWP, Filharmonii Śląskiej i Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz firmom On Lemon i Konior Studio. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.