10.07.2023

Ruszyli! Prawie 50 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów wyjechało na upragniony i wyczekiwany wakacyjny Anielski Obóz Terapeutyczny 2023 do Mrzeżyna. Do autobusu wsiadły dzieci ze wszystkich anielskich Domów: z Katowic, Chorzowa i Sosnowca. Najmłodszy uczestnik będzie miał 7 lat, a najstarszy 19. Dla wielu z nich to spełnienie swojego największego marzenia – po raz pierwszy w swoim życiu zobaczą morze!

Dzieci są bardzo podekscytowane. Do obozu odliczały dni! Wspólnie z podopiecznymi planujemy cały wyjazd, m.in. przygotowując listę rzeczy do zabrania i niezbędnych zakupów.

– mówi Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

Obóz ma charakter terapeutyczny. Nasi podopieczni na co dzień mierzą się z wieloma problemami m.in. związanymi z budowaniem zdrowych relacji i pewności siebie czy poczuciem sprawczości. Podczas wyjazdu chcemy popracować na tymi trudnościami, pokazać im, że mają ogromną siłę i olbrzymie możliwości.

Cały wyjazd będzie wypełniony zabawą, integracją i zajęciami terapeutycznymi. Jadą też wychowawcy, którzy na co dzień pracują w Domu Aniołów Stróżów. Wyjazdy wakacyjne to nasza anielska tradycja, ale po raz pierwszy jedziemy tak dużą grupą, 50. dzieciaków. Wyjazd jest możliwy dzięki darczyńcom i sponsorowi, którym jest WĘGLOKOKS S.A. Chcemy tym wyjazdem dać dzieciakom chwilę oddechu od nauki, od trudności, które przeżywają w domach.

– dodaje Monika Bajka.

Co jeszcze czeka na dzieci? Widok z okien ośrodka wczasowego na morze i okolicę, wodne szaleństwa w morzu i jacuzzi, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wypady na lody czy cukrową watę – wszystko to w pełni bezpiecznie, pod troskliwym okiem pedagogów i przy słonecznej (zamówionej!) pogodzie. Uśmiechnięci, opaleni i szczęśliwi podopieczni Domu Aniołów Stróżów wrócą do domu końcem lipca.

Organizacja wyjazdu nie byłaby możliwa bez pomocy finansowej WĘGLOKOKS S.A. – spółki, która od wielu lat wspiera Dom Aniołów Stróżów. Otrzymaliśmy zaproszenie do ośrodka Kryształowa Przystań, którym spółka zarządza, a każde z dzieci dostało swój idealny zestaw na plażę: brandowany plecak – worek, frisbee i czapkę z daszkiem. SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY!

A tutaj utworzyliśmy galerię zdjęć.