20.09.2020

Staramy sobie umilać życie w tych trudnych czasach. Od września ruszyliśmy z kontynuacją warsztatów wokalno-teatralnych dla naszych podopiecznych z Chorzowa, którzy pilnie ćwiczą pod okiem nowej instruktorki. Pani Marysia i anielskie dzieciaki pracują nad jesiennym repertuarem, co wszystkich pozytywnie nastraja.

Szlifujemy nasze dzieci węgla tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami – to jedno z haseł jakie przyświecają nam w codziennej pracy. Realizujemy je m.in. poprzez Anielską Akademię Rozwoju Talentów. Została ona stworzona z myślą o dzieciach i nastolatkach, które nie mają możliwości rozwoju swoich potencjałów i umiejętności ze względu na swój status społeczny i pochodzenie. Zdobywanie przez dziecko wielozmysłowych doświadczeń, nabywanie i rozwijanie podstawowych umiejętności, odwagi i samodzielności, uczenie się wspólnej zabawy z rówieśnikami, przygotowanie do nauki pisania, czytania, liczenia, logicznego myślenia, umiejętności koncentracji oraz uwrażliwienie na „świat”. To wszystko jest bardzo ważne, dlatego w Aniołowej Akademii pod opieką profesjonalistów i dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi dzieciaki mają możliwość kształcenia i rozszerzania swoich talentów oraz pasji. A to przyczynia się do wzrostu ich poczucia wartości, wyrównania szans na równy start w życiu, stając się niejednokrotnie podstawą do ukierunkowania ich ścieżki rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

Działania w Chorzowie prowadzone są w ramach projektu „Lepsze Jutro”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.