01.07.2023

Dzięki darowiźnie otrzymanej od firmy ArcelorMittal, która pomaga Aniołom od lat, mogliśmy zakupić artykuły kreatywne i pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia z dziećmi warsztatów artystycznych w Placówce Podwórkowej w Chorzowie Batorym oraz warsztatów kulinarnych w Placówce Wsparcia dziennego w formie opiekuńczej z elementami pracy ulicznej w Sosnowcu – Juliuszu.

Takie zajęcia są bardzo ważne, bo pobudzają wyobraźnię dzieci, rozwijają umiejętność pracy w grupie, ale i samodzielnie oraz uczą dzieci zdrowej rywalizacji. Nasi podopieczni samodzielnie nie tylko przygotowali pyszne napoje i nauczyli się różnych przepisów, ale z pomocą farb, kredek, bibułek, kolorowego papieru stworzyli piękne, kolorowe obrazki, ozdoby czy… makaronowe kwiatki – łączące różne techniki artystyczne.

Warsztaty były wspaniałą okazją do usprawniania zdolności manualnych naszych maluchów, a także koncentracji, nauki cierpliwości i wytrwałości. Odbyły się w ramach projektu Dofinansowanie prowadzenia placówek w Chorzowie i Sosnowcu dzięki ArcelorMittal, o którym więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Zobacz zdjęcia z tych pełnych magii zajęć.