26.01.2019

Ponad 135,5 tys. zł udało się zebrać w ramach 6. edycji świątecznej akcji Uskrzydlamy Domu Aniołów Stróżów. Jej podsumowanie miało miejsce podczas finału, który w piątek odbył się w klubokawiarni Strefa Centralna na Placu Sejmu Śląskiego. W ramach akcji zostało wypieczonych 12 tys. pierników!
– To pod wieloma względami była rekordowa edycja akcji. I to nie tylko jeśli chodzi o ilość zebranych środków. Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny wspomogło nas aż tyle podmiotów. To wspaniałe uczucie, kiedy ma się świadomość, że wokół jest aż tylu ludzi dobrej woli. Dzięki temu razem możemy dodawać dzieciom skrzydeł i zmieniać świat na lepszy!  – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Podczas tegrocznej akcji udało się zebrać dokładnie 135 tys. 628,54 zł. Dla porównania w zeszłym roku było to 100 tys. zł.

Uskrzydlamy to odbywająca się co roku w grudniu świąteczna akcja stowarzyszenia. Idea pomocy każdorazowo gromadzi setki osób, firm, instytucji publicznych chcących wesprzeć dzieci oraz młodzież z borykających się z biedą i problemami rodzin Śląska i Zagłębia. W ostatniej edycji akcji wzięło udział 168 partnerów! Wśród nich aż 40 podmiotów po raz pierwszy a 55 jest z Aniołami od co najmniej czterech lat!

Uskrzydlone pakiety składające się z puszki, pierników oraz świątecznych kartek można było znaleźć w ponad 100 punktach w regionie. W charytatywnym sklepiku Aniołów można było nabyć kartki świąteczne zaprojektowane na bazie rysunków dzieci oraz poszetki i apaszki stworzone w katowickiej manufakturze „Poszetka”. Dodatkowo w zaprzyjaźnionych miejscach można było nabyć Dobrą USKRZYDLONĄ Rzecz – danie, napój lub usługę, z której cały lub część dochodu zostało przeznaczonych na rzecz dzieci.

W ramach Uskrzydlamy Anioły wzięły udział w 12 różnych wydarzeniach (wśród nich było m.in. dekorowanie pierników w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia, warsztaty w DH Supersam, Bożonarodzeniowa Charytatywna Loteria Fantowa w Silesia City Center, aukcja charytatywna w Radio Katowice, malowanie bombek i licytacja z GKS Katowice, parkrun w Parku Kościuszki, charytatywna metamorfoza od Szabelka Natural Cut Team i przyjaciół czy siatkarski i hokejowy mecz GKS Katowice). Nie zabrakło także szans na nabycie wyjątkowych rzeczy dla rodziny, przyjaciół, a także biznesowych partnerów podczas 21 kiermaszów. W pomoc Aniołom zaangażowało się ponad 230 wolontariuszy i osób wspierających. W ramach Uskrzydlamy! sponsorzy przygotowali 337 indywidualnych paczek spełniających marzenia dzieci i młodzieży ze świetlic i klubów terapeutycznych oraz programów ulicznych.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin pogórniczychpohutniczych, wykluczonych społecznie. Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na rzecz ponad 700 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, którzy otrzymują wsparcie w świetlicach, klubach terapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych w Katowicach Załężu, Chorzowie – Batorym, Chorzowie – Centrum oraz Sosnowcu –Juliuszu. W tym na roszerzenie programu Akademii Rozwoju Talentów, który daje szansę odkrycia mocnych stron i potencjału Aniołów, a także naukę i rozwojania ich pasji. Część zebranych funduszy przeznaczona zostanie na remont dach w Domu Aniołów Stróżów przy ul. Gliwickiej 148 w Katowicach.

[print_gllr id=5460]