27.11.2018

Zapach pierników po Domu Aniołów Stróżów rozchodzi się już od kilku tygodni. To znak, że coroczna świąteczna akcja „Uskrzydlamy” zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędzie się ona już po raz szósty, a zainauguruje ją tradycyjne wspólne zdobienie pierników w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają już w poniedziałek, 3 grudnia, o godz. 16.00. Wiele będzie działo się przez cały grudzień!

– Przygotowane już wcześniej przez naszych podopiecznych i wolontariuszy słodkości będą dekorować nie tylko dzieciaki, ale także nasi przyjaciele oraz wszyscy, którzy tego dnia będą chcieli do nas dołączyć – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach. Takich pierników na akcję w całym regionie – w domach, firmach czy szkołach – wypieczonych już kilka tysięcy!

A idea pomocy każdorazowo gromadzi setki osób, firm, instytucji chcących wesprzeć dzieci oraz młodzież z borykających się z biedą i problemami rodzin Śląska i Zagłębia. Poniedziałkowe wydarzenie będzie tylko jednym z wielu, jakie zaplanowano na cały grudzień.

W tym czasie w ponad 100 punktach w regionie będzie można nabyć pierniki oraz kartki cegiełki. Anioły zapraszają także do zaprzyjaźnionych miejsc, które w grudniu dedykowały na akcję Dobrą USKRZYDLONĄ Rzecz – danie, napój lub usługę, z której cały lub część dochodu trafi na konto stowarzyszenia. Inną formą wsparcia są zakupy w charytatywnym sklepiku (szukaj na www.anioly24.pl), gdzie można znaleźć kartki świąteczne zaprojektowane na bazie rysunków dzieci oraz poszetki i apaszki stworzone specjalnie na akcję w katowickiej manufakturze „Poszetka”.

Listę miejsc wspierających stowarzyszenie można znaleźć na Facebooku Domu Aniołów Stróżów oraz na stronie internetowej anioly24/uskrzydlamy2018. Poza tym odbędą się kiermasze, świąteczna loteria fantowa w Silesia City Center (15-16 grudnia), świąteczne warsztaty w DH Supersam (15 grudnia), a także podczas Silesia Baazar na Stadionie Śląskim (16 grudnia). W planach jest również wspólna akcja z GKS Katowice i licytacja unikatowych bombek pomalowanych przez poszczególne sekcje klubu. Wcześnie, bo 12 grudnia odbędzie się zbiórka funduszy podczas meczu siatkówki.

To jednak nie wszystko. Już w sobotę, 8 grudnia, odbędzie się Charytatywna Aukcja Radia Katowice, na której będzie można nabyć wyjątkowe przedmioty stworzone przez studentów ASP w Katowicach, biżuterię LILOU – wisiorek z aniołkiem, piękny wisior – serce z węgla od Pracowni bro.kat oraz ozdoby świąteczne małych artystów z Domu Aniołów Stróżów. Także 8 grudnia stowarzyszenie będzie obecne ze świątecznym kiermaszem podczas mikołajkowego biegu Park Run w Parku Kościuszki.

– Uskrzydlamy to możliwość realnej pomocy dla ponad 700 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, którzy otrzymują wsparcie w świetlicach, klubach tearapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych w Katowicach Załężu, Chorzowie – Batorym, Chorzowie – Centrum oraz Sosnowcu – Juliuszu – mówi Monika Bajka.

W tegoroczną akcję włączyło się już prawie 160 partnerów! A wśród nich ponad 20 szkół i przedszkoli, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Legendia, restauracje, kawiarnie, firmy, centra handlowe, salony fryzjerskie i wiele innych

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, dzięki wsparciu 130 partnerów oraz ofiarności ludzi, udało się  zebrać rekordowe 100 tys. zł! Czy w tym roku ten wynik zostanie pobity?