28.06.2024

Pierwszy tydzień Anielskiego Lata za nami. Było baśniowo, było magicznie, ale co najważniejsze było bezpiecznie i wesoło. Dzieciaki miały okazję zwiedzić kilka fajnych miejsc, wykorzystać swoją wyobraźnię i stworzyć własne bajki, gry planszowe, ale nie tylko.

Jedną z aktywności było wspólne tworzenie samochodu. Tak, samochodu! I to nie byle jakiego, bo o takim aucie marzy każde dziecko. Mowa oczywiście o furgonetce Scooby Doo. Aniołki z Klubu Rozwoju w Chorzowie bardzo poważnie podeszły do tematu, bardzo im zależało, żeby wyszło to porządnie. Po ciężkiej pracy w „warsztacie samochodowym” przyszła kolej na nagrodę, czyli grę terenową w tematyce ukochanej bajki.

Odtworzyliśmy też scenę z Alicji w Krainie Czarów. Co prawda Kapelusznika nie było, ale nie zabrakło pięknego trawnika, magicznej scenerii wśród drzew i co najważniejsze pysznego śniadanka. Każdy stworzył swój własny Magiczny Eliksir, niektóre dawały super prędkość, a inne „pokój na świecie” – piękne, prawda? Takie zajęcia prowadzimy w grupie zamkniętej prawie każdego dnia. Jest to świetny sposób na poranną integrację i porozmawianie o tym, co przyniesie popołudnie. Na koniec pobawiliśmy się w przyczepianie ogona Białemu Królikowi, ćwicząc zaufanie i słuchanie tego, co mówią inni.

Do młodszaków przyszła też dobra wróżka i podała przepis na placki Smerfów. Najpierw trzeba zdobyć specjalne smerfojagody i potem wrzuca się je do smerfomasy, ale więcej nie powiemy, bo to tajemnica! Po jedzonku tematyka się zmieniła na dzień w stylu Madagaskar i poszliśmy „wyginać śmiało ciało” na piknik do parku.

Kolejnym baśniowym zadaniem było narysowanie komiksu w świecie swojej ulubionej bajki. Pomysł był o tyle fajny, że dzieciaki miały okazję najpierw poznać zasady tworzenia kreskówek, by potem wykorzystać je, tworząc własną historię. Byliśmy też na gokartach, nad jeziorem Pogoria, na wycieczce rowerowej, dzieci dbały o Anielski Ogród Klimatyczny, no działo się, działo. To dopiero pierwszy tydzień Anielskich Wakacji, ciekawe co przyniesie Tydzień Detektywistyczny. Nie możemy się doczekać!

Koniecznie zobaczcie zdjęcia z Tygodnia baśni i postaci baśniowych.