02.07.2018

Zajęcia judo, japońskie łamigłówki i zagadki „natsu yasumi”, czy smakołyki z kraju Kwitnącej Wiśni – to i więcej czeka na uczestników Tygodnia Japońskiego, który trwa od 2 do 6 lipca w ramach 8. edycji „Anielskiego Lata”. Inicjatywa Aniołów, która skierowana jest do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto, organizowana jest w miejscach, gdzie na codzień działamy, czyli w Katowicach Załężu, Chorzowie Batorym, Chorzowie Centrum, a także Sosnowcu Juliuszu.
„Anielskie Lato” to wakacyjna akcja, którą organizujemy od 2010 roku. Tegoroczna akcja, organizowana pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin, dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie będzie się nudzić.

– W tym roku Anielskie Lato będzie nawiązywało do tematyki podróży po całym świecie, będziemy „odwiedzać” różne kontynenty oraz kraje, poznawać ich zwyczaje, tradycje, jeść pyszne potrawy oraz aktywnie spędzać czas. Dzięki wsparciu firmy BPSC zorganizujemy także wyjazdy w ciekawe miejsca. Ponadto w planach mamy organizację pikników dla lokalnej społeczności – mówi Helena Ząbczyńska, koordynatorka ds. wolontariatu Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Uczestnicy zajęć organizowanych przez Anioły będą mieli okazję poznać przez kolejne wakacyjne tygodnie takie kraje jak: Japonia, Włochy, Meksyk, Polska, Francja, Czechy oraz Rosja.

W związku z rozpoczęciem akcji „Anielskie Lato” stowarzyszenie cały czas szuka wolontariuszy, którzy pomogą w uatrakcyjnieniu czasu dla dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic.

– Poszukujemy wolontariuszy od 13 roku życia. To świetna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Stowarzyszenie umożliwia także studentom i studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk podczas naszej akcji – mówi Helena Ząbczyńska.

Akcję „Anielsko lato” oprócz BPSC wspierają samorządy Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Zajęcia odbywają się w wybranych godzinach i są otwarte. Na wycieczki i wyjścia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zobacz szczegółowy progam. Pobierz