20.07.2022

Karolina Cybulska, Liderka w grupie dzieci w wieku starszym szkolnym w Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu zakończyła z ogromnym sukcesem (i końcowym certyfikatem) udział w programie „Młodzi na rzecz młodych: Śląska Szkoła Tutorów – Wolontariuszy”!

Dzięki zaprzyjaźnionej z Aniołami fundacji TDJ Karolina wzięła udział w 64h cyklu szkoleniowym przygotowującym do pracy metodą tutoringu rozwojowego, przeprowadziła dwa procesy tutoringowe w ramach wolontariatu na rzecz podopiecznych Dom Aniołów Stróżów oraz wzięła udział w superwizji grupowej i indywidualnej.

Celem projektu jest wzrost zaangażowania młodych ludzi z naszego regionu – takich ja Karolina – w wolontariat na rzecz organizacji pozarządowych prowadzących działalność statutową na rzecz dzieci i młodzieży poprzez merytoryczne przygotowanie do pełnienia roli tutora pracującego z młodzieżą. Więcej o projekcie można podglądnąć tutaj.

Kim jest Karolina jako tutor? Osobą, która wspiera innych w rozwoju, bazując na sile międzyludzkiej relacji i wartościowej rozmowy. Taka forma rozwoju z całą pewnością przyda jej się w codziennej pracy z podopiecznymi i innymi członkami zespołu merytorycznego.

Ogromnie się cieszymy i bardzo Karolinie gratulujemy!

 


Projekt Młodzi na rzecz młodych: Śląska Szkoła Tutorów-Wolontariuszy sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.