18.08.2021

Najwspanialszym bagażem, który można przywieźć z wakacji jest ten pełen niezwykłych wspomnień… Już dziś 45 dzieci – podopiecznych Stowarzyszenia ze wszystkich Aniołowych domów tzn. z Katowic – Załęża, Chorzowa – Batorego i Sosnowca – Juliusza – wyrusza na długo wyczekiwany obóz terapeutyczny. To ogromnie ważne wydarzenie, na które nasi podopieczni z niecierpliwością i ciekawością czekają cały rok!

Dla dzieciaków wakacyjny wyjazd, to szansa by jeszcze „złapać oddech” przed powrotem do szkoły. Tym bardziej, że większość dzieci, podopiecznych świetlic i placówek podwórkowych najczęściej nie wyjeżdża na wakacje dalej, niż do rodziny w sąsiedniej dzielnicy czy mieście. Takie wyjazdy to ważny element, uzupełniający codzienną pracę terapeutyczną w grupach. Pozwala lepiej poznać dzieci, ich potrzeby, sposób funkcjonowania, również poza miejscem zamieszkania, a także zintegrować się w grupie, a dzieciom lepiej poznać się nawzajem.

– podkreśla Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

W tym roku udało się zorganizować wakacyjny obóz dla 45 dzieci z wykluczonych społecznie środowisk – pogórniczych i pohutniczych dzielnic Katowic, Chorzowa i Sosnowca. Wyjadą do pięknego ośrodka wypoczynkowego w Zarzeczu, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Żywieckiego. Obóz to nie tylko 10 dni pełne wspaniałych atrakcji, ale też codziennych zajęć edukacyjnych, które pomogą przygotować się dzieciom do nadchodzącego roku szkolnego.

Realizacja projektów takich jak obóz dla dzieci z Domu Aniołów Stróżów nie byłaby możliwa bez wsparcia życzliwych Aniołom firm i darczyńców indywidualnych o otwartych sercach. Wzorem lat ubiegłych głównym partnerem wyjazdu jest spółka Węglokoks S.A..

Z wielką przyjemnością wspieramy organizowane przez Dom Aniołów Stróżów wyjazdy dla dzieci, podopiecznych świetlic środowiskowych. To nie tylko element naszej strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ale również żywego zainteresowania tym co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzednie wyjazdy, które również wspieraliśmy, pokazały, że to bardzo potrzebna forma pomocy dla tych dzieci.

– mówi dr Tomasz Heryszek, prezes Węglokoks S.A..

Ten rok jest mocno wyjątkowy – do grona darczyńców, którzy dołożyli swoją cegiełkę na wakacje dla dzieci, dołączyło wiele osób prywatnych, fundacji oraz firm – Polska Akcja Humanitarna, Partnerski Klub Biznesu Silesia, Tesko Steel, Red Const, GAL, DD Pack, Dom dla każdego, Lift Med. II, Rudsped Sp. z o.o., ELBAR, AS Inter Silesia, CTL Haldex, Bring More oraz Medicus Estetic Bartosz Pułtorak.

Z całego serca Wam dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu, a tutaj filmowe wspomnienie.