20.04.2022

Czasem Dom Aniołów Stróżów odwiedzają roboty… Ten pomarańczowy ze zdjęcia zastępuje ludzkie ręce, np. na taśmie produkcyjnej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak pracuje i nawet samodzielnie nim posterować!

To tylko jedne z zajęć, które organizowane były przy współpracy ze studentkami III roku Pracy Socjalnej w ramach projektu socjalnego „Moje zasoby”. W ramach projektu, który realizowaliśmy od stycznia do marca 2022 roku w naszej placówce w Katowicach – Załężu, przeprowadzony został cykl warsztatów wzmacniająco – rozwojowych o charakterze edukacyjnym z elementami kształtowania orientacji zawodowej. Zajęcia przeznaczone były dla podopiecznych w wieku 11 – 14 roku życia.

Praca skupia się na zasobach dzieci, które stanowią ważny punkt odniesienia w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki mogli m.in. poszerzyć wiedzę na temat własnych zasobów, zidentyfikować zawody najlepiej wykorzystujące ich potencjał w dalszej ścieżce życiowej, rozwinąć swoje umiejętności kulinarne, a także poznać specyfikę pracy robotyka

– tak projekt podsumowują prowadzące do zaprzyjaźnione z Aniołami studentki.

Na zakończenie dzieci otrzymały piękne, pamiątkowe dyplomy. Galerię zdjęć z zajęć możesz zobaczyć tutaj. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i super pomysły!