03.07.2024

Ruszył remont Domu Aniołów Stróżów w Sosnowcu. Placówka Wsparcia Dziennego to miejsce, gdzie dzieci i młodzież z dzielnicy Juliusz przychodzą każdego dnia po szkole na zajęcia edukacyjne i terapeutyczne. Jest miejsce do zabawy, do odrabiania lekcji, do zjedzenia ciepłego obiadu.

Stan lokalu zostawiał wiele do życzenia, dla przykładu dziury w ścianach musieliśmy przykrywać materacami. Na szczęście sukces zeszłorocznej kampanii fundraisingowej pozwolił na długo wyczekiwane odświeżenie wszystkich pomieszczeń.

Remont potrwa do końca sierpnia, żeby od nowego roku szkolnego zapewnić dzieciom wsparcie w miejscu o lepszym standardzie. Zostanie przygotowana specjalna sala do zajęć komputerowych, umożliwiając dzieciom naukę i rozwijanie pasji. Spełnieniem marzeń podopiecznych będzie całkiem nowa łazienka z prysznicem dostosowana do potrzeb dużych i tych najmniejszych.

Specjalne pomieszczenie do spotkań z rodzicami pozwoli na zacieśnianie więzi z wychowawcami. Taki pokój jest potrzebny, gdyż wielu dorosłych przychodzi do nas, szukając porad i pomocy pedagogicznej. Dobro dziecka zależy od prawidłowej współpracy Aniołów z całymi rodzinami, a teraz będzie do tego wyznaczone miejsce.

Warsztaty kulinarne mają szczególne miejsce w sercach maluchów. Gotujemy codziennie nie tylko by zjeść, ale żeby przygotować się do dorosłości. Bo aby zrobić obiad, trzeba najpierw znaleźć jakiś przepis, pójść na zakupy, a po wszystkim posprzątać. Dlatego całkiem nowa przestrzeń do tych celów będzie niesamowicie pomocna.

Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, tym prywatnym i tym z NIPem. Dziękujemy firmom Rockwell, Amazon i Sii za to, żę w ramach wolontariatu pracowniczego pomogli nam rozebrać stare pomieszczenia do stanu surowego. Dziękujemy za współpracę firmie Timken Polska, Urzędowi Miasta Sosnowiec, Miejskiemu Zakładowi Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Specjalne podziękowanie dla Pani Moniki Biolik z Idea Place, która charytatywnie zaprojektowała wszystkie zmiany.

Będziemy na bieżąco informować o postępach prac w naszych aktualnościach i mediach społecznościowych.

Galeria ze stanu surowego z dnia 02.07.2024.