27.05.2023

Za nami 2 miesiące intensywnej i atrakcyjnej nauki w ramach projektu „Razem dla Dzieciaków – warsztaty edukacyjne Little Bit Academy” realizowanym od końca marca w Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym.

Każda z grup może pochwalić się nowymi umiejętnościami. Przeczytaj, co wspólnie robimy:

  • Grupa najmłodsza – początkująca

Najmłodsi poznają podstawy programowania z Blockly (skrypty, pętle, warunki) w środowisku Code Studio, dzięki czemu uczą się, jak rozwiązywać problemy, myślą logicznie i uczą się jak popełnić błędy i wyciągać z nich wnioski. W czasie zajęć zgłębiają też wybrany przez siebie temat w internecie, ucząc się przy tym jak umiejętnie selekcjonować treści. Następnie tworzą interaktywny quiz Kahoot z myślą o użytkownikach.

  • Grupa średnio zaawansowana:

Grupa tworzy własną animacje – bajkę, której akcja odbywa się w kawiarence, a każda z podopiecznych kreuje w niej swoją postać. Wspólnie wymyślają fabułę i scenariusz na podstawie własnych życiowych doświadczeń. Podczas zajęć wcielają się w role projektanta graficznego, animatora i scenarzysty – korzystając z takich narzędzi jak PixelArt, Canva, Google Docs. Zajęcia kształtują także umiejętności miękkie, w szczególności współpracę, komunikację oraz konstruktywną krytykę.

  • Grupa zaawansowana:

Grupa poznaje środowisko Roblox Studio, w którym tworzy swoją własne grę. Uczy się podstaw tworzenia gier, mechaniki gier wraz z fizyką, tworzenia modeli 3D oraz podstawowych skryptów. Grupa wymyśla własny scenariusz oraz współpracuje ze sobą w chmurze. Dodatkowo szlifuje przy tym swój język angielski, ponieważ to główny język tego oprogramowania.

Tutaj możesz dowiedzieć więcej o projekcie.