15.10.2018

Podczas naszego święta kolejne firmy i osoby na co dzień zaangażowane w pomoc stowarzyszeniu otrzymało tytuł „Przyjaciel Dzieci 2018 roku”. Poniżej prezentujemy tych, którzy w tym roku  otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz statuetkę zaprojektowaną przez śląską firmę BroKat, której głównymi elementami jest cegła (symbolizująca tych, którzy dołożyli swoją symboliczną cegłę dla Domu Aniołów Stróżów ) oraz skrzydło (symbolizujące dodawanie skrzydeł podopiecznym przez wyróżnionych).Łącznie w blisko 25-letniej historii stowarzyszenia tytułem uhonorowanych zostało ponad 200 osób i firm.
JOANNA I TOMASZ GODZIEK – firma POSZETKA
Mała rodzinna manufaktura, obecna na rynku od 2010 roku, tworząca fascynujące, wysokiej jakości produkty. Jej założyciele nastawieni są na indywidualnego odbiorcę i przeciwni masowej produkcji. Rozpoznawalna marka wśród koneserów unikatowej i jakościowej  galanterii. Dla Domu Aniołów Stróżów firma stworzyła charytatywną poszetkę „Anielskie Serce”, z której zysk wspomaga nasze działania. Od lat zaangażowani we wszystkie edycje świątecznej akcji USKRZYDLAMY. Jako „Miejsce z Sercem”, podczas tegorocznych Kilometrów Dobra przekazali cały zysk ze sprzedanych poszetek z kolekcji Arcydzieł Mistrzów. Uhonorowani tytułem Lokalnego Mistrza Dobroci. Na twórcę marki możemy liczyć także podczas wielu naszych działań i wydarzeń. I to od lat. Zawsze, m.in. podczas działania w samorządzie, był on orędownikiem mądrych oraz efektywnych działań i programów pomocowych dla dzieci i rodzin, a Anioły były dla niego jednym z takich właśnie przykładów.

RAFAŁ GROMADA – MGM EXPO
Firma, która od ponad 25 lat specjalizuje się w projektowaniu i realizacji niestandardowej zabudowy stoisk  na targach odbywających się w największych i najbardziej prestiżowych halach wystawowych świata. Do tej pory zrealizowała ponad 1000 projektów, każdy unikalny, skrojony na miarę zarówno potrzeb jak i możliwości klienta. Dla Domu Aniołów Stróżów wielokrotnie tworzyła pro bono stoiska m.in. na Europejskim Kongresie Gospodarczym, gdzie regularnie jesteśmy obecni, Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw  czy wystawie promującej kalendarz „Katowice. Miasto ludzi wolnych”. Dzięki ich pomocy możemy na wysokim poziomie prezentować swoją działalność i misję pozyskując nowych partnerów. Możemy zawsze na nich liczyć. Wystarczy 1 telefon. Podobnie, jak pozostali uhonorowani w tym roku, pomagają nam w sposób, którego często nie widać na pierwszym planie, ale jest równie ważny. Pomagają nam pomagać!

DOM HANDLOWY SUPERSAM 
Nowoczesny punkt w samym centrum Katowic, gdzie klienci mogą robić zakupy lub skorzystać z usług 70 sklepów i punktów, w tym także restauracji i salonów kosmetycznych. Miejsce, które regularnie wspiera Dom Aniołów Stróżów finansowo. Na jego terenie Anioły prowadzą kreatywne warsztaty plastyczne, to tam odbyła się także świąteczna licytacja prac studentów ASP w Katowicach, poprowadzona przez znanego i lubianego aktora Mirosława Neinerta. Za nami wiele eventów i projektów, z których dochód trafił na pomoc dla naszych dzieci. Miejsce, które pokazuje na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu.

JAKUB ROGALA

Dobry duch Aniołów w Supersamie. Jest z nami obecny przez cały czas naszej współpracy z domem handlowym. O akcjach, które były organizowane na terenie SuperSamu, a w których także miał swój udział, już wspominaliśmy. Ale to także świetna wycieczka dla 50 naszych dzieciaków do Twinpigs Westernowy Park Rozrywki w Żorach, pomoc przy aukcjach w Radiu Katowice oraz  współpraca z ASP w Katowicach. Cenimy go za pasję, zaangażowanie i pamięć o Aniołach, przy okazji wydarzeń, jakie odbywają się w SuperSamie.

KRZYSZTOF WŁODEK

Wolontariusz z zawodu. Pasjonat fotografii i wideo, na co dzień student pedagogiki. Z Domem Aniołów Stróżów związany od 2015 roku. Wcześniej wspierał Fundację Mam Marzenie oraz Akademię Przyszłości. W Aniołach dał się poznać jako osoba zaangażowana i pełna pasji. Przez większość dzieciaków postrzegany jako trzeci wychowawca świetlicy młodszakowej, gdzie można spotkać go co najmniej kilka razy w tygodniu. Dzieci go uwielbiają, szczególnie podczas wspólnego gotowania, które także jest jego pasją. Chociaż – to w formie anegdoty – po wspólnym pichceniu nie raz brakuje czystych naczyń w świetlicowej kuchni. Człowiek, który wie co ma robić i sam wychodzi z inicjatywą pomocy, potrafiący uśmiechem i humorem rozwiązać niejedną trudną sytuację. Nie raz świetnie spełnił się także w roli opiekuna podczas obozów dla naszych podopiecznych. Współorganizuje z Aniołami akcje i imprezy. Wspiera nas także poprzez dokumentowanie – fotograficzne oraz wideo – ważnych dla Aniołów wydarzeń. Także dziś. Nagrodzony wyróżnieniem w kategorii Wolontariusz Roku.

AGATA PIOTROWSKA

Prawniczka. Ukończyła studia podyplomowe na Sheffield Hallam University w Wielkiej Brytanii z zakresu prawa spółek oraz strategii zarządzania spółkami. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych oraz prawie spółek, a także doradztwie związanym z realizacją projektów inwestycyjnych w dziedzinie infrastruktury drogowej, wodociągowej, energetyce i hutnictwie.

Od 10 lat wspiera podopiecznych Stowarzyszenia i samo Stowarzyszenie w kwestiach prawnych. Na co dzień pracuje kancelarii GFKK, która pro bono wspiera nas od dawna, ale Jej zaangażowanie sięga daleko dalej. Przygotowuje pisma procesowe, doradza, uczestnicy w sprawach sądowych. Pomaga naszym podopiecznym, którzy popadli w kłopoty z prawem, finansowe, czy rodzinne, a dzięki swojej determinacji i waleczności, pewnie nie jednemu uratowała życie…..

MARCIN JANICKI

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Porzucił Lecha Poznań na rzecz naszego katowickiego klubu sportowego GKS Katowice. Przyjechał do nas jako młody chłopak. Od początku zajmował się marketingiem klubu. Po kilku latach objął stanowisko Wiceprezesa. Od niedawna przewodzi klubowi. Kontynuator projektów, jakie realizujemy z klubem od blisko 20 lat. Wspiera Anioły od samego początku swojego pobytu na Śląsku. Człowiek nie tylko profesjonalny w tym co robi, ale również pełen pasji, wrażliwości i zaangażowania w pomoc  tym, którzy jej potrzebują. W czasie finału ubiegłorocznej akcji „Uskrzydlamy” wspólnie ze swoją rodziną przekazał na rzecz naszego stowarzyszenia darowiznę, dzięki czemu udało się nam uzyskać magiczną kwotę 100 tys. zł. Wspólnie mamy za sobą wiele akcji m.in.: „Zagraj na Bukowej”, „malowanie bombek z zawodnikami” czy Kilometry Dobra. Pokazuje, że lokalny klub sportowy może być istotnym partnerem na rzecz zmian społecznych.

MARTA DOBRZAŃSKA

Wspiera stowarzyszenie od wielu lat.  Na co dzień związana zawodowo z agencją public relations. Od lat współpracuje również z Tomkiem Szabelką – „fryzjerem w podróży”, uhonorowanym kilka lat temu tytułem „Przyjaciel Dzieci”. Organizowała i wspierała  szereg działań i akcji charytatywnych dla  Aniołów  m.in „Szabelka tnie dla Aniołów” podczas OFF Festiwalu czy Silesia Bazaar, aukcję charytatywną „Cięcie i zdjęcie”, ale także naszą obecność podczas kilku edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Regularnie – swoimi kompetencjami i pomysłowością – wspiera nas w działaniach marketingowo-promocyjnych. To osoba o wielkim sercu, dostępna – w razie potrzeby – o każdej porze dnia i nocy.

 KRZYSZTOF ZAWIŚLAK

Emerytowany policjant, który po wielu latach odnalazł swoją życiową pasję w gotowaniu. Trafił do Aniołów wiele lat temu. Na początku swoją wiedzę i umiejętności kulinarne przekazywał dzieciom ze starszej świetlicy. To dzięki niemu Anioły poznawały smaki Europy. W Poradni Rodzinnej prowadził z ogromnym sukcesem warsztaty kulinarne. Gdy tylko pojawia się w sali na twarzach zarówno dorosłych jak i dzieci pojawia się szeroki uśmiech. Swoim poczuciem humoru, optymizmem, życzliwym podejściem do człowieka od razu zjednuje sobie ludzi. Jego niesamowite przepisy gościły już w wielu domach podopiecznych – za każdym razem było zdrowo, smacznie i tanio. Dzięki swojej pasji zwiedza świat i obdarowuje ludzi pysznym jedzeniem i niepowtarzalnym smakiem. Anioły zawsze mogą na niego liczyć, służy radą i pomocą przy tworzeniu menu na „nasze aniołowe spotkania”. Tworzy niesamowitą domową atmosferę, w cieple której każdy pragnie się ogrzać.

ANETA SZOPA

Związana z Aniołami od lat. Po latach pracy w warszawskich korporacjach wróciła na Śląsk, chcąc zaangażować się społecznie dołączyła do zespołu naszego Stowarzyszenia. Udało się jej pozyskać do współpracy wielu partnerów, z których spora część jest z nami do dziś. Pozostała z Aniołami także po zmianie pracy. W IBM, z którym jest związana obecnie, jest Aniołowym duchem zaangażowania pracowników w pomoc dzieciakom. Jest z nami przy organizowanych przez nas akcjach i aukcjach charytatywnych, organizuje warsztaty dla matek naszych podopiecznych, przyczyniając się do wzrostu poczucia ich wartości.  Wrażliwa. Nieobojętna. Wyjątkowa.