15.03.2023

Czy wiesz, że Twoje 1,5% pozwala nam codziennie być z dziećmi na boiskach i placach w Batorym – poprzemysłowej dzielnicy Chorzowa, w której poza katowickim Załężem i sosnowieckim Juliuszem pomagamy tym najmłodszym?

Jak to się zaczęło? 8 lat temu zaczęliśmy od diagnozy potrzeb dzieci i trudności, z jakimi mierzą się każdego dnia. Szybko okazało się, że mają ograniczony dostęp do pomocy, edukacji, kultury. Musieliśmy to zmienić! Stworzyliśmy dla nich drugi DOM, w którym mają zapewnioną opiekę, ciepły posiłek, pomoc psychologiczną i medyczną, wsparcie w nauce i rozwoju talentów. Naszym celem było (i jest!) dać im szansę na równy start w dorosłość.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.

– Janusz Korczak

Co roku ze wsparcia w Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie korzysta ponad 100 dzieci, dla których przeprowadzamy ponad 1000 godzin różnych zajęć, takich jak zajęcia edukacyjne i pomoc w nauce, warsztaty socjoterapeutyczne, dyżury uliczne i animacje, zapewniamy również ciepły posiłek i pomoc socjalną.

Pomóż nam uskrzydlać dzieci – przekaż swoje 1,5% podatku na wsparcie podopiecznych Domu Aniołów Stróżów: KRS 0000009221.