26.03.2023

Czy wiesz, że Twoje 1,5% pozwala zapewnić codzienną opiekę nad potrzebującymi dziećmi w sosnowieckim Juliuszu?

Kilka lat temu na Juliuszu – przemysłowej dzielnicy Sosnowca – zamknięta została kopalnia Kazimierz – Juliusz, co oznaczało ogromne życiowe zmiany dla wielu rodzin. To wtedy, w 2018 roku na Juliuszu pojawiły się Anioły, by docierać do dzieci potrzebujących opieki i wsparcia.

Od 5 lat każdego dnia w Domu Aniołów Stróżów w Sosnowcu – Juliuszu organizujemy dla dzieci zajęcia edukacyjne, a także warsztaty wspierające rozwój oraz kształcące ważne kompetencje i umiejętności. Nasi podopieczni mogą także skorzystać z pomocy psychologicznej czy wsparcia socjalnego oraz zjeść ciepły posiłek. To wszystko może się dziać dzięki pomocy wielu dobrych ludzi!

W 2022 roku opieką w Sosnowcu objęliśmy 129 dzieci w wieku od 4 do 15 lat, dla których przeprowadziliśmy w sumie ponad 1550 godzin zajęć, takich jak profilaktyczno – edukacyjne, rekreacyjne i sportowe, dyżury i animacje uliczne, warsztaty socjoterapeutyczne, a także pomoc w nauce i zapewnienie ciepłego posiłku.

Rozliczając PIT przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom z Domu Aniołów Stróżów. Bo nie każde dziecko ma szczęśliwe dzieciństwo, a Ty możesz to zmienić. Prosimy, wpisz nasz nr KRS: 0000009221 w rozliczeniu podatkowym. Darmowy i bezpieczny program do rozliczeń możesz pobrać (lub rozliczyć się online) na naszej stronie internetowej.