11.10.2023

Żywność, chemia użytkowa, zabawki, kosmetyki, pomoce edukacyjne trafiły do podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w ramach akcji „Pomagamy do kwadratu”. Na liście darów zebranych przez pracowników Grupy TAURON jest dwieście pozycji. Wsparcie jednostki opiekuńczej to kolejna, 6. już, odsłona akcji, której celem jest wsparcie dzieci z trudnych dzielnic Śląska.

Do potrzebujących trafiło to, czego najbardziej potrzebują: żywność, artykuły higieniczne i przemysłowe, artykuły szkolne i papiernicze. Podopieczni Domu Aniołów Stróżów potrzebują wsparcia, które pomoże im rozwinąć skrzydła. Cieszy mnie, że nasi pracownicy po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w pomoc, która trafi do lokalnych społeczności na Śląsku, gdzie koncentrujemy naszą działalność biznesową.

– wyjaśnia zaangażowanie TAURONA Prezes Zarządu Paweł Szczeszek.

Zbiórka w TAURONIE była prowadzona przez ostatnie trzy miesiące we wszystkich spółkach funkcjonujących w ramach Grupy. Otrzymaliśmy żywność, zabawki, artykuły przemysłowe i higieniczne, kosmetyki, pomoce edukacyjne – wszystko, czego na co dzień mogą potrzebować dzieci otoczone opieką Domu Aniołów Stróżów. Zobacz galerię zdjęć.

Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów rocznie otacza opieką ponad 600 dzieci. Nasi podopieczni to dzieci z dzielnic pogórniczych i pohutniczych, które potrzebują wsparcia. W drugich Domach prowadzonych przez nasze stowarzyszenie otrzymują ciepłe posiłki, pomoc w nauce, a przede wszystkim wsparcie w rozwiązywaniu problemów. Misji pomocy dzieciom ze Śląska i Zagłębia nie zrealizujemy jednak sami, potrzebujemy wsparcia ludzi i firm o dobrych sercach. Cieszymy się, że od lat możemy liczyć na naszego partnera strategicznego: Grupę TAURON.

– opisuje współpracę Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

W ciągu całego roku TAURON zaangażował się także w inne nasze działania: udzieliła wsparcia Anielskiemu Latu, czyli programowi dla dzieci spędzających lato w mieście, współorganizował charytatywny bieg TAURON Biegnij dla Aniołów w Parku Kościuszki, w którym w tym roku wzięło udział ponad 600 osób oraz Tauronkową Eko Przedszkolandię – tematyczne zajęcia dla maluchów. Wspólnie stworzyliśmy także Anielski Ogród Klimatyczny na Załężu i działamy razem na Europejskim Kongresie Gospodarczym. TAURON jest już po raz 4. partnerem głównym Domu Aniołów Stróżów.

Dziękujemy, dzięki Waszemu wsparciu nasze dzieci rozwijają skrzydła!