17.02.2021

Kiedy biznes włącza się w działania społeczne, możemy więcej! Bez wsparcia zaprzyjaźnionych firm nie damy rady pomagać. Wiele wspaniałych rzeczy udało się zorganizować i zrealizować dla dzieciaków dzięki wsparciu przedsiębiorców.

W 2020 roku, naszym partnerem strategicznym był TAURON Polska Energia. Dzięki pomocy firmy, udało nam się zrobić naprawdę dużo. Wdzięczności dzieci wyrażanej radością, którą na ich twarzach malował uśmiech, nie było końca! Mimo trudności, wielu ograniczeń rok 2020 był dla nas piękny – z Waszą po – MOCĄ mogliśmy zrobić naprawdę dużo dobra.

 

DZIEŃ DZIECKA Z TAURONEM

Dzięki darowiźnie przekazanej przez Grupę TAURON Polska Energia z okazji Dnia Dziecka najmłodszym podopiecznym stowarzyszenia z katowickiego Załęża wręczyliśmy paczki zawierające materiały, z których z radością dzieci korzystały podczas zajęć w naszych placówkach.

TAURONKOWA PRZEDSZKOLANDIA oraz WYZWANIE TAURONKA

Seria cotygodniowych zajęć skierowanych do najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia – przedszkolaków. Omawiane tematy ekologii, zdrowego żywienia, bezpiecznych wakacji, ferii oraz bezpieczeństwa podczas pandemii, podstawowe informacje o Polsce – mieszkańcach, zwyczajach, tradycjach. Wiedzę z każdych zajęć utrwalało WYZWANIE TAURONKA w formie pracy plastycznej.

ŚWIĄTECZNA AKCJA POMOCY DZIECIOM „USKRZYDLAMY”

W tym roku nasze działania w tym zakresie zostały wyjątkowo mocno okrojone przez obowiązujące obostrzenia i pandemię, co jednak nie powstrzymało nas przed organizacją kolejnych wspaniałych Świąt dla naszych podopiecznych.

Z okazji Mikołaja 90 podopiecznych Stowarzyszenia w wieku młodszym otrzymało prezenty przygotowane przez Grupę TAURON Polska Energia, zawierające piękne torby do kolorowania, mazaki, bańki mydlane i bidon. Pomimo czasowego zamknięcia placówek stacjonarnych wszystkie grupy świętowały czas Bożego Narodzenia pod specjalnie dla nich przygotowanymi namiotami, ciesząc się ciepłymi potrawami i wspólnym towarzystwem.

Każdy z ponad 300 stałych Anielskich podopiecznych otrzymał również przepiękny prezent, który został przygotowany specjalnie z myślą o nim na podstawie napisanego listu do św. Mikołaja.

ANIELSKA AKADEMIA TALENTÓW

Z zajęć rozwijających pasje i talenty skorzystało łącznie ponad 150 dzieci. Uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach zarówno artystycznych, ruchowych jak i edukacyjnych. Ponad 50 dzieci korzystało z zajęć tanecznych, kolejne 10 rozwijało swój potencjał w ramach zajęć teatralno – wokalnych, 13 regularnie brało udział w warsztatach fotograficznych i ponad 15 w kulinarnych. Wielką radość nasi podopieczni czerpali z zajęć sportowych, w tym ponad 50 dzieci z treningów piłki nożnej, 10 doskonaliło swoje umiejętności podczas ćwiczeń sztuk walki (capoeria) oraz 6 dzieci korzystała z zajęć pływackich. Nieobcy jest nam również świat wirtualnej rzeczywistości dlatego warsztaty z programowania gier komputerowych cieszą się ogromną popularnością, a swoje umiejętności w tym zakresie rozwija prawie 40 Anielskich podopiecznych.

ANIELSKIE LATO Z TAURONEM

Akcja skierowana była do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto. W zajęciach, które odbywały się od poniedziałku do czwartku między godz. 10.00 a 14.30, wzięło udział łącznie ok. 125 podopiecznych (80 z Katowic Załęża, 20 – z Sosnowca – Juliusza, 25 – z Chorzowa). Piątek, podobnie jak w poprzednich latach, przeznaczony był na wyjścia i wycieczki.

Poniżej kilka zdjęć z wspólnie zorganizowanych wydarzeń – Tauronowo – Aniołowy pamiętnik 2020. Zawsze razem możemy więcej – TAURON, dziękujemy za Waszą dobrą ENERGIĘ ❤️

Dla wszystkich zainspirowanych dobrem, zapraszamy do kontaktu! I odwiedzenia strony: https://anioly24.pl/dla-firm/