01.09.2023

Były spacery w koronach drzew, ogniska, długie popołudnia w Anielskim Ogrodzie i wspólna śniadania na świeżym powietrzu, sportowe rozgrywki, festyn rodzinny, wyjścia na gofry i lody, dużo pływania, najróżniejsze warsztaty, wyjścia, wycieczki i spotkania. Zdobywaliśmy górskie szczyty, łapaliśmy promienie słońca i budowaliśmy nowe przyjaźnie.

ANIELSKIE LATO jak zawsze minęło zbyt szybko, ale wakacyjne wspomnienia pozostaną z nami na długo i będą nas ogrzewać w nawet najpochmurniejsze dni.

W 2023 roku z oferty wakacyjnej skorzystało 285 dzieci. W ramach 8 tygodni tematycznych, przeprowadziliśmy łącznie 1031 godzin zajęć, warsztatów i wycieczek. Każdego dnia we wszystkich placówkach oraz grupach wiekowych odbywało się średnio 5,5 godzin zajęć.

Sprawdzoną od lat osią akcji są wspomniane tygodnie tematyczne. Cotygodniowe dedykowane tematy nie dawały się dzieciom nudzić – różnorodne zajęcia wyzwalały w nich pokłady kreatywności, pozwalały na zdrową rywalizację i pogłębianie więzi z rówieśnikami oraz wychowawcami. Z niecierpliwością czekały na kolejne z nich.

Zorganizowaliśmy szereg warsztatów, zajęć, wspólnych chwil w ogrodzie i spotkań z ludźmi z pasją, którzy podzielili się z dziećmi swoim hobby i doświadczeniem. Nie mogło zabraknąć wycieczek i wyjść (łącznie 71) do różnych, ciekawych miejsc, aby nasi podopieczni mogli poszerzać horyzonty i poznawać otaczający ich świat – dzieci spędzały czas między innymi na katowickich basenach i w aquaparkach, przełamywały swoje lęki w parku linowym, wybrały się do ZOO, wesołego miasteczka czy tramwajowej zajezdni.

Dla naszych podopiecznych ANIELSKIE LATO często jest jedyną formą, by spędzić wakacje w atrakcyjny i przede wszystkim bezpieczny sposób. Razem żartujemy, odpoczywamy, gotujemy – po to, by budować i pogłębiać relacje oraz zaufanie w bardziej niż w ciągu roku szkolnego przyjemnej formie zabawy i wspólnego doświadczania świata. Chcemy, aby mogli być dziećmi, pomimo nierzadko trudnej rodzinnej sytuacji. Ich uśmiech dodaje nam motywacji i skrzydeł.

tak akcję wspominają nasi pedagodzy.

Ogromnym sukcesem rokrocznie prowadzonych wakacyjnych zajęć jest to, że dzieci otwierają się na innych – rówieśników i dorosłych, zaczynają ufać, chcą pogłębiać relacje i zaczynają współpracować w grupie, przełamując bariery i lęki.

 

—-

Za wsparcie w organizacji ośmiu tygodni codziennych i różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży, które zapewniły im szczęśliwe i bezpieczne wakacje, dziękujemy naszym partnerom i sponsorom.

  • Główny Partner: TAURON Polska Energia
  • Partnerzy: Biuro Projektowania Systemóww Cyfrowych S.A., Katowice Airport, BSG Katowice, AS Inter Silesia, GFKK Radcy Prawni Spółka Partnerska, Pepcolandia, MOSiR Katowice, Lodowato, Thermo Systems, Moris sp. z o.o., Węglokoks S.A.