17.11.2021

Dom Aniołów Stróżów na Załężu rozbłysnął neonowymi kolorami!

17 listopada dzieci wzięły udział w nietypowych warsztatach. Społecznicy z fundacji antyRAMA pokazali naszym podopiecznym jak zaprojektować i skonstruować neon! Wśród świecących instalacji wykonanych przez dzieci znalazły się imiona, a także choinki, domki, a nawet koszulka piłkarska. Po procesie twórczym przyszedł czas na prezentacje neonów i podzieleniu się wrażeniami z zajęć.

Warsztaty z neonów to kolejny przykład na naukę przez doświadczenie. Pracując z dziećmi zauważamy, że to dla nich jedna z najskuteczniejszych metod poznawania świata.

Zajęcia poprowadzili członkowie fundacji antyRAMA –  kolektywu miejskiego, skupiającego śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast. W jej skład wchodzą architekci, urbaniści, socjologowie, programiści, artyści i UX designerzy. Poprzez realizację badań, szkoleń, konsultacji społecznych, konferencji, warsztatów, instalacji artystycznych i interwencji architektonicznych, grupa ta wykorzystuje cały czas zdobywaną wiedzę i umiejętności, by z zaangażowaniem i energią wychodzić naprzeciw ludzkim potrzebom. Z serca dziękujemy!

Zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia możesz zobaczyć tutaj.