13.09.2023

Poznaj Misia Julka i jego kartonowy domek. Choć Misiowy Domek jest niewielki to symbolizuje duże przedsięwzięcie, czyli remont placówki Domu Aniołów Stróżów w Sosnowcu – Juliuszu: 

Mamy nadzieję że Misiowe Domki zainteresują mieszkańców i zachęcą ich do zapoznania się ze szczegółami naszej akcji. Najnowsza kampania Aniołów ma zwrócić uwagę na problemy dzieci i nakłonić do pomocy przez udział w zbiórce. Działamy w dzielnicy Juliusz, stąd imię bohatera naszej kampanii: Misiek Julek.

– wyjaśnia Monika Bajka, Prezes Domu Aniołów Stróżów.

Placówkę w Sosnowcu otwarliśmy niedługo po zamknięciu kopalni Kazimierz Juliusz. Od tego trudnego momentu Anioły na Juliuszu otaczają codzienną opieką ponad 30 dzieci, a łącznie z dyżurami ulicznymi mają ponad 100 podopiecznych rocznie.

Obecnie oprócz zniszczonych szafek i dziur w ścianach, naszym największym problemem jest brak prysznica w łazience i zbyt mała i niedostatecznie wyposażona kuchnia. W ubiegłych latach, dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach, udało się wyremontować Domy dla dzieci w Katowicach i Chorzowie. Teraz dzieci z sosnowieckiego Juliusza marzą o ładnym i przytulnym miejscu i czekają na remont swojego drugiego Domu.

Teatr Zagłębia czeka przebudowa. Dlatego rozumiemy, jak ważne jest to, by mieć obok siebie ludzi, którzy będą nas w tym wspierać. Dlatego stajemy dziś razem z Domem Aniołów Stróżów, by mówić o tym, że dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia, potrzebny jest odnowiony dom.

– mówiła Iwona Woźniak, Dyrektorka Teatru Zagłębia.

Pierwszy Misiowy Domek został oficjalnie otwarty 13.09 w kawiarni Teatru Zagłębie w Sosnowcu. Kolejne pojawią się na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, w Galerii Katowickiej i w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Każdy może przekazać darowiznę i pomóc spełnić marzenia dzieci o wyremontowanym i dopasowanym do ich potrzeb Domu. Wejdź na anioly24.pl/dom/ i zobacz, jak możesz nas wesprzeć.