29.11.2018

Uskrzydlamy to także świąteczne kiermasze. Spotkacie nas w kilkunastu miejscach w regionie. Na bieżąco będziemy o nich informować na naszej stronie. Kiermasze możemy zorganizować dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych, kadry oraz utalentowanych przyjaciół, którzy stworzyli całą masę najprzeróżniejszych kiermaszowych rzeczy. Będzie można je nabyć i dzięki temu wesprzeć nasze dzieciaki.
Pomogli nam m.in. uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 19 w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 28 w Katowicach, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E. Abramowskiego w Katowicach, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Szkoły Jak Dom w Katowicach.  

Także Zakład Karny w Zabrzu włączył się w świąteczną akcję  „USKRZYDLAMY 2018”. Od kilku tygodni funkcjonariusze Służby Więziennej oraz kilkudziesięciu skazanych podczas zajęć kulturalno – oświatowych oraz programu readaptacji społecznej ,,Akademia Pełni Życia dla Seniorów” prowadzonych przez wychowawcę ppor. Katarzynę Jabłońską  tworzą piękne ozdoby świąteczne.  m.in.: anioły z gliny, renifery i choinki z drewna oraz filcowe serduszka na choinkę. Cały czas powstają nowe pomysły i do wspólnego tworzenia włączają się kolejne osoby. ,

– Bardzo się staramy,  bo cel jest naprawdę szczytny. Pomagamy dzieciakom, ale także pokazujemy społeczeństwu, że za więziennym murem są ludzie, którzy wprawdzie aniołami nie są, ale serca mają i  chcą pomagać. Pasja i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie to jest to co łączy nasze instytucje  – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Zdjęcia pokazujące przebieg prac nad ozdobami, zarówno w Zakładzie Karnym w Zabrzu jak i innych miejscach, można zobaczyć tutaj.