18.09.2023

W Domu Aniołów Stróżów czuję się jak w domu. Mam tu kolegów i koleżanki, lubimy być razem. Pani Ania dba o nas i pomaga odrabiać lekcje, ale w sali zabaw mamy dziury w ścianie… Brakuje też prysznica, a w kuchni nie wszyscy się mieścimy.

– mówi 7-letni Julek, który codziennie po szkole przychodzi do Domu Aniołów Stróżów i bezpiecznie spędza tu resztę dnia.

Każdego dnia zapewniamy opiekę i bezpieczeństwo 600 dzieciom z Domu Aniołów Stróżów. W dobie kryzysu, wzrostu kosztów życia, sytuacji za naszą wschodnią granicą, utrzymanie tak dużej aniołowej rodziny jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego tworząc zbiórki na codzienną pomoc maluchom oraz remont placówek i dopasowanie ich do potrzeb dzieci, staramy się na wiele sposobów docierać do ludzi o dobrych sercach, gotowych wesprzeć naszych podopiecznych w potrzebie. Tak, by nigdy żadne dziecko nie odeszło sprzed drzwi Domu Aniołów Stróżów bez pomocy.

Obecnie nie możemy zapewnić Julkowi i innym dzieciom tego, czego potrzebują. Nasz Dom w Sosnowcu – Juliuszu, który na co dzień jest dla 100 dzieci drugim Domem, potrzebuje remontu.

Dzięki pomocy darczyńców, a także przyjaciół Aniołów, którzy nieodpłatnie udostępniają nam nośniki na terenie Metropolii czy ekrany w tramwajach, umożliwiają emisję spotu w radio czy publikują informację o zbiórce na swoich portalach czy social mediach, wiele osób ma szansę usłyszeć apel o pomoc. Ty także możesz wesprzeć dzieci przekazując darowiznę na remont Aniołowego Domu.

Nr konta: 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207

zbiórkę na remont wspierają: Miasto Katowice, Urząd Marszałkowski w Katowicach, Tramwaje Śląskie S.A., Visual Effect, Business Consulting, Katowice Airport, City baner, Legendia, Galeria Katowicka, Teatr Zagłębie, Stadion Ludowy w Sosnowcu, Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiebiorczosci S.A., KTW, EURO Post, Chorzowskie Centrum Kultury.