10.05.2017

PASJA, PRESTIŻ, POTENCJAŁ

Katowice – miasto ludzi wolnych

to charytatywny projekt, z którego dochód w całości przekazany zostanie na działania naszego Stowarzyszenia. Celem jest wydanie i sprzedaż prestiżowego kalendarza na rok 2018 r. z udziałem gości specjalnych związanych z Katowicami. Będą autorytety, ale też młode talenty i ludzie zaangażowani w tworzenie miasta. Zdjęcia planowane są na kwiecień, maj i czerwiec. W ramach projektu powstanie 12 portretów realizowanych w przestrzeni miasta.

Kalendarz i zdjęcia autorstwa Grzegorza Sikorskiego z Dagma Photo będą formą reportażu. Opowiemy historie ludzi, dzięki którym Katowice zmieniają się. Niezwykle istotne będą miejsca, gdzie fotografie będą wykonane. Planowane są lokalizacje typu NOSPR, Fabryka Porcelany czy Muzeum Śląskie, ale też dzielnice Katowic jak Załęże, Nikiszowiec czy Koszutka oraz Lasy Murckowskie i ulica Mariacka.

Celem projektu jest prezentacja, Katowic jako miasta, któremu „przeszczepiono serce”. To już nie to samo miejsce, co 10 – 15 lat temu. Dzisiejsza katowicka architektura to innowacyjność, nowoczesność, która prezentuje się naprawdę wyjątkowo, ale też miejsca, które nie zmieniają się i to jest ich atut. Najbardziej wyjątkowi są jednak ludzie. Utalentowani, mądrzy, ważni dla Śląska. Tym wszystkim chcemy się chwalić!

Priorytetem projektu jest jednak wsparcie Aniołów oraz pomoc Nam w codziennym dodawaniu skrzydeł dzieciom i młodzieży. Kalendarz Katowice – miasto ludzi wolnych, jest swoistą kontynuacją idei projektu Oliviera Janiaka – Kalendarza Dżentelmeni, z którego dochód był wcześniej częściowo przekazywany na Anioły.

Tym razem także wspiera nasz oddany przyjaciel Pan Olivier Janiak, a także TVN oraz przede wszystkim pomysłodawczyni projektu Olga Kostrzewa – Cichoń z katowickiej agencji Open-Mind.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami oraz galerią:

Dziennik Zachodni 

Gazeta Wyborcza

Galeria