17.01.2019

Dom Aniołów Stróżów przyłączył się do inicjatywy  Miasta Katowice oraz Prezydenta Marcina Krupy zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. W ten sposób odpowiadamy na apel rodziny tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zbiórka odbędzie się w sobotę 19 stycznia od godz. 11.00 do godz. 15.00.
Mieszkańców zachęcamy do wsparcia akcji, a osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami i zbierać pieniądze o kontakt z Pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice ds. Organizacji Pozarządowych, tel.: (32) 259-37-46 lub poprzez portal Facebooku.

Poniżej pełna treść apelu Prezydenta Katowic Marcina Krupy

Drodzy Katowiczanie,

wszyscy jesteśmy bardzo wstrząśnięci tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wiadomość ta poruszyła zarówno nas samorządowców, jak i całą katowicką społecznością. To bolesny cios dla polskiej demokracji i strata dla społeczności Gdańska, jak i polskiego samorządu. Paweł Adamowicz pokazywał nam wszystkim przez wiele lat swojej prezydentury, jak być wspaniałym prezydentem, zmieniać życie mieszkańców na lepsze i rozwijać Gdańsk. W najbliższą sobotę odbędą się w Gdańsku uroczystości pogrzebowe. Przychylając się do prośby rodziny zmarłego apeluję, by zamiast kwiatów i zniczy – przekazać środki na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i hospicjum księdza Dutkiewicza. Dlatego w sobotę uruchamiamy wspólnie z Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” zbiórkę. Na katowickim Rynku od godziny 11.00 do 15.00 będą obecni wolontariusze, którzy będą z puszkami zbierać środki na rzecz wskazanych przez rodzinę podmiotów. W sobotę będzie także nadal dostępna księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, a na znak solidarności z wielką stratą dla Gdańska wyeksponowana flaga tego miasta. Flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu lub zostaną odziane żałobnym kirem. W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza – w sobotę, 19 stycznia – w samo południe zawyją również miejskie syreny. Rodzinie, Najbliższym, Przyjaciołom, Współpracownikom Zmarłego oraz Mieszkańcom Gdańska składamy wyrazy najgłębszego żalu i współczucia.

Marcin Krupa,

Prezydent Katowic