07.03.2023

Dzieci różnie reagują na trudne i stresujące momenty w swoim życiu, a swoje emocje wyrażają na wiele sposobów. Mogą być bardziej drażliwe i nadpobudliwe, przestraszone, reagować płaczem bądź wycofaniem.

Dziś w Placówce Podwórkowej w Domu Aniołów Stróżów w Katowicach – Załężu w ramach zajęć socjoterapeutycznych rozmawialiśmy z dziećmi o stresie – kiedy się u nas pojawia, jakie są jego objawy i jak sobie z nim radzić.

Dzieci dzieliły się z sobą swoimi doświadczeniami, jakie sytuacje są dla nich trudne i stresogenne. Dla większości dzieci jednym z najczęstszych czynników stresogennych jest każdy dzień w szkole i kłopoty z nauką. Nasi wychowawcy zauważają, że w czasie Anielskich ferii i wakacji dzieci są widocznie mniej zestresowane, mniej napięte, a bardziej otwarte i zaangażowane.

Wspólnie też szukaliśmy metod na rozładowanie tego uczucia – różnych ćwiczeń czy aktywności. Jednak chyba najbardziej skuteczną metodą jest dla naszych podopiecznych rozmowa z drugim człowiekiem, który jak to stwierdzili – potrafi słuchać i nie ocenia.

Pomóż zapewnić dzieciom wsparcie specjalistów i organizację zajęć socjoterapeutycznych – przekaż 1,5% podatku Aniołom: KRS 0000009221. Pod linkiem możesz bezpiecznie rozliczyć się online lub pobrać program.