12.11.2021

Ewelina Lisowska, Olivier Janiak, Joanna Jędrzejczyk i Marcin Dowbor – to tylko część gwiazd, które zagrają dla Aniołów już 15 stycznia w Spodku! Organizatorzy Legendarnego Kosmicznego Meczu z Aniołami ujawnili nazwiska zawodników, które wezmą udział w sportowym wydarzeniu. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów wesprze podopiecznych Domu Aniołów Stróżów.

15 stycznia na parkiet Spodka w Katowicach wbiegną gwiazdy muzyki, sportu i telewizji, m.in. Anna Karwan, Sebastian Świderski, Piotr Kupicha, Monika Mrozowska, Piotr Małachowski, Jerzy Dudek, Dariusz Dudek, Bogdan Kalus, Mariusz Kałamaga, Paweł Zagumny, Maciej Janowski, Piotr Grabowski i Jankes…

Do akcji przyłączają się też kabarety, zagrają z nami m.in. członkowie Neo-Nówki, Ani Mru Mru, Paranienormalni, Czesuaf, OT.TO i K2

– wymienia Bartek Demczuk z Kabaretu Młodych Panów, inicjator wydarzenia.

Organizatorami Legendarnego Kosmicznego Meczu są Dom Aniołów Stróżów i Agencja Star Manager. Gwiazdy zagrają w koszykówkę i siatkówkę, a wydarzenie dedykowane jest całym rodzinom. Bilety można już kupić na stronie: legendarnykosmicznymecz.pl/bilety.

Każdy bilet to cegiełka wspierająca podopiecznych z Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie od prawie 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom z ubogich, poprzemysłowych śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dom Aniołów prowadzi lokalne, kompleksowe systemy wsparcia i jest drugim „domem” dla wielu potrzebujących dzieci.

Połączyliśmy siły z organizatorami Legendarnych Kosmicznych Meczy, które dotychczas odbywały się w Rybniku i Jastrzębiu. Dom Aniołów Stróżów jest z kolei mocno związany z centrum aglomeracji, działamy w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. Chcemy wypełnić Spodek ludźmi o dobrych sercach i wspólnie sprawić, że kosmiczny obiekt odleci!

– wyjaśnia Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

To jest nasz święty obowiązek żeby pomagać, w tym przypadku dzieciakom, które potrzebują tej pomocy najbardziej

– tak na wydarzenie zaprasza Piotr Kupicha, lider zespołu Feel.

Do zobaczenia!

——–

Organizatorami Legendarnego Kosmicznego Meczu są Agencja Star Manager i Dom Aniołów Stróżów. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Miasto Katowice i PTWP Event Center, zarządca Spodka byli współgospodarzami wydarzenia.

Partnerzy główni: Województwo Śląskie, BPSC, Stalexport Autostrada Małopolska, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Metaltrade, Nexteer Automotive Tychy.

Partnerzy: TDJ Estate, Grupa Pietrzak, Tramwaje Śląskie, Business Consulting, AMS, Grupa Protektom, BDB Event, SACHS TRANS, Vienna House Easy, Ryba Taxi, DeLuxus RehaSport & Spa, Pakon, biletyna.pl, ebilet.pl, KupBilecik.pl.