18.02.2020

Aktorzy, muzycy, kabareciarze, gwiazdy telewizji i sportowcy – ponad 30 znanych i lubianych osób weźmie udział w Anielskim Meczu Charytatywnym Gwiazd organizowanym w niedzielę, 29 marca w katowickim Spodku. Celem imprezy jest wsparcie dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic śląskich i zagłębiowskich miast. Dochód ze sprzedaży biletów – dostępnych w ticketportal.pl – w całości zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, prowadzącego swoją działalność już od ponad 25 lat. W trakcie wydarzenia nie zabraknie sportowej rywalizacji, a także atrakcji dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowują m.in. niespodziankę dla fanów piłkarskiej Reprezentacji Polski, która 31 marca na Stadionie Śląskim zmierzy się z Ukrainą.

Kibice obecni w Spodku na Anielskiego Charytatywnego Meczu Gwiazd będą mogli spotkać się m.in. z Viki Gabor (zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci), Olivierem Janiakiem (prezenter telewizji TVN), Krzysztofem „Jankesem” Jankowskim (prezenter Radia „ESKA”), Joanną Jędrzejczyk (mistrzyni MMA), aktorami Alżbetą Lenską Rafałem Cieszyńskim (państwo Gibalscy, bohaterowie serialu TVP „Ojciec Mateusz”), Marcinem Wyrostkiem (wirtuoz akordeonu). Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również m.in. Grupa Pectus, Kabaret Czesuaf, Patryk Skrzydło, czyli raper i producent muzyczny Lav’, aktorzy Kasia Bujakiewicz, Monika Mrozowska i Kuba Wesołowski. Artyści, sportowcy i gwiazdy telewizji staną do rywalizacji w halowej piłce nożnej. Roli komentatora ich zmagań podejmie się Tomasz Zimoch.

– Jestem fanem piłki nożnej, nie tylko w wydaniu reprezentacyjnym, ale w każdym, gdzie gra się o coś i po coś dla innych. I właśnie takie wydarzenie odbędzie się 29 marca w katowickim Spodku. Nasze wspólne kibicowanie może pomóc zmienić rzeczywistość podopiecznych Domu Aniołów Stróżów – mówił w filmowym zaproszeniu Olivier Janiak.

W Spodku, obok sportowej rywalizacji, nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin.

– To będzie wyjątkowo aktywna, anielska niedziela w Spodku. Emocje sportowe, okazja do osobistego spotkania z ulubieńcami, koncerty gwiazd i konkursy z nagrodami, a także strefy zabawy przygotowane przez naszych partnerów. Przygotowujemy także niespodziankę dla fanów Reprezentacji Polski – zapowiada Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Zmagania sportowe i dobra zabawa pozostają istotnymi, ale nie najważniejszymi elementami meczu. Głównym celem imprezy jest wsparcie dzieciaków z pogórniczych i pohutniczych dzielnic w miastach Śląska i Zagłębia. Na co dzień, już od ponad 25 lat, pomagają im pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia. Bilety można kupić poprzez Ticketportal.pl: https://www.ticketportal.pl/Event/Anielski_Mecz_Charytatywny_Gwiazd.

Pieniądze potrzebne są m.in. na codzienną pomoc, opiekę i edukację dzieci w świetlicach, klubach i programach ulicznych oraz realizację programów rozwojowych. Z takiego wsparcia korzysta grono kilkuset dzieci i młodzieży z Katowic, Chorzowa i Sosnowca.

***

Anielski Mecz Charytatywny Gwiazd – 29 marca 2020 roku g. 14.30, Spodek – Katowice.

Organizator: Dom Aniołów Stróżów
Współgospodarz: Miasto Katowice
Partnerzy Strategiczni: Hala Widowisko-Sportowa Spodek oraz PTWP Event Center
Partner Generalny: Województwo Śląskie
Partner Główny: TAURON Polska Energia
Sponsorzy: ATAL | Maspex | Nexteer Automotive | Stalexport Autostrada Małopolska S.A.| TDJ Estate

Partnerzy: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia | Wielosekcyjna Akademia „Młoda Gieksa” | GKS Katowice | Business Consulting | Grupa Pietrzak | Imago Public Relations | FOSA | Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. | Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko | Rekord Systemy Informatyczne | Galeria Libero