18.12.2019

Katarzyna Bujakiewicz, Rafał Cieszyński, Olivier Janiak, Alżbeta Lenska, Monika Mrozowska, Marcin Wyrostek – potwierdzili udział w Anielskim Meczu Charytatywnym Gwiazd, który odbędzie się 29 marca 2020 roku w katowickim Spodku. Kolejne osobowości dołączą do drużyn już wkrótce. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Właśnie ruszyła sprzedaż ogólnodostępnych biletów-cegiełek.

Bilety wydarzenie można kupić za pośrednictwem serwisu Ticketportal.pl pod linkiem tutaj. 

Zaproszeni artyści, sportowcy i gwiazdy telewizji staną do sportowej rywalizacji w halowej piłce nożnej. Roli komentatora wydarzenia podjął się Tomasz Zimoch. Oprócz sportowych emocji, nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Takiej imprezy w Spodku jeszcze nie było! Chcemy, by ten dzień był świętem dla całych rodzin – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Rywalizacja sportowa i dobra zabawa, choć pozostaną istotnymi elementami meczu, nie są najważniejsze. Celem imprezy ma być wsparcie dzieciaków z pogórniczych i pohutniczych dzielnic w miastach Śląska i Zagłębia. Pieniądze potrzebne są m.in. na codzienną pomoc, opiekę i edukację dzieci w świetlicach, klubach i programach ulicznych oraz realizację programów rozwojowych. Pomóc można, kupując bilet-cegiełkę na mecz. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych stowarzyszenia.

Staramy się, aby nasi podopieczni, podobnie jak ich rówieśnicy, mieli okazję rozwijać się zdrowo i bezpiecznie. Ukończyć szkołę. Mieć przyjaciół. Odkryć i rozwijać swoje potencjały, a także poznawać świat. Podkreślamy jednocześnie rolę współpracy i pomagania innym. Nasze cele, przy nieocenionym wsparciu partnerów i przyjaciół stowarzyszenia, realizujemy m.in. prowadząc placówki wsparcia dziennego w dzielnicach poprzemysłowych oraz poprzez programy Anielska Akademia Rozwoju Talentów i Poznaj Świat. W ten sposób dajemy dzieciom i młodzieży szansę  na przywrócenie im szczęśliwego dzieciństwa, a także na edukację czy zdobycie pozytywnych doświadczeń, które budują u dzieci tak bardzo im potrzebne poczucie własnej wartości – dodaje Monika Bajka.

Realizując swoją misję, Dom Aniołów Stróżów współpracuje z wieloma instytucjami publicznymi, mediami oraz biznesem. Prowadzi lub uczestniczy w licznych akcjach i wydarzeniach, które pomagają zbierać fundusze na działalność stowarzyszenia. Są wśród nich m.in.: Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY, Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, Kalendarz „Katowice Miasto ludzi wolnych”, „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży”, czy „BIEGNIJ DLA ANIOŁÓW! Charytatywny parkrun Katowice z okazji Dnia Dziecka” i wiele innych. Dom Aniołów Stróżów wziął także udział w koncertach SCENOZSTĄPIENIE MIUOSH X JIMEK X SMOLIK X NOSPR na Stadionie Śląskim oraz Mioush XV w katowickiej Strefie Kultury.

Bilety na mecz można kupić za pośrednictwem Ticketportal.pl pod linkiem: https://www.ticketportal.pl/Event/Anielski_Mecz_Charytatywny_Gwiazd. Bieżące informacje o meczu można znaleźć na stronie www.anioly24.pl.

Partnerami Anielskiego Meczu Charytatywnego są: Miasto Katowice oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, które jest operatorem Hali Widowisko-Sportowej Spodek i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.