02.09.2020

Buduj z nami DOM, pomaganie ma MOC! – zachęca uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów i zaprasza na swoje stoisko. Będzie tam można wziąć udział w nietypowej rywalizacji i wspomóc podopiecznych organizacji. Wsiądź na rower, przekuj swój potencjał w pozytywną energię, wpraw w ruch anielski samochodzik i pomóż dzieciakom. Zainwestuj swój czas i siłę mięśni, odmień los potrzebujących. Każde okrążenie ma znaczenie! Dzięki Twojemu zaangażowaniu Tauron Polska Energia oraz Stalexport Autostrada Małopolska przekażą na rzecz dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy Śląska i Zagłębia 40 000 zł. Dołącz i pomagaj razem z nami! Start w środę, 2 września br., na anielskim stoisku zlokalizowanym w Holu Górnym Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Było wspólne granie w golfa, wyjeżdżanie kilometrów dobra na rowerku, czy robienie kroków w dobrej sprawie na bieżni – od kilku lat Dom Aniołów Stróżów w nietypowy sposób zaprasza gości Europejskiego Kongresu Gospodarczego na swoje stoisko. Nie inaczej będzie w tym roku.

Tym razem nasza akcja przebiega pod hasłem “Buduj z nami DOM, pomaganie ma MOC!”. Ponownie zapraszamy uczestników EKG do jazdy na rowerkach stacjonarnych, ale nie tylko, bo tym razem wytworzą one energię, która wprawi w ruch elektryczne samochody. Mamy nadzieję, że taka forma nie tylko okaże się atrakcyjna i wzbudzi zainteresowanie, ale także pozwoli dotrzeć do większej ilości osób, którym chcemy mówić o problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzą się najmłodsi mieszkający w dzielnicach miast Śląska i Zagłębia. Bo wciąż są dzieci, które nie mają domu, choć mają rodziców. To właśnie do nich – z nieocenionym wsparciem także biznesu – docieramy z pomocą od ponad 25 lat.

– mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Pomysł na akcję nie jest przypadkowy i ma bezpośredni związek z partnerami głównymi Domu Aniołów Stróżów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. TAURON Polska Energia oraz Stalexport Autostrada Małopolska zadeklarowali przekazanie na rzecz podopiecznych organizacji łącznie 40 000 zł. Co trzeba zrobić, aby tak się stało?

Odwiedź stoisko Domu Aniołów Stróżów zlokalizowane w Holu Górnym Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, a następnie wsiądź na rower, przekuj swój potencjał w pozytywną energię, wpraw w ruch anielski samochodzik i pomóż dzieciakom. Zainwestuj swój czas i siłę mięśni, odmień los potrzebujących. Każde okrążenie ma znaczenie! Dzięki Twojemu zaangażowaniu, sponsorzy przekażą na rzecz dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy 50 zł za każde 19 okrążeń. Dołącz i pomagaj razem z nami!

Udział w najważniejszym wydarzeniu biznesowym w Europie Centralnej to dla nas okazja do zaprezentowania działalności, a także nawiązania kontaktów, które przekładają się na nowe możliwości wsparcia naszych podopiecznych. Cieszymy się, że po raz kolejny są z nami partnerzy, dzięki którym możemy dodatkowo pozyskiwać środki finansowe, tak potrzebne w codziennej pracy. To szczególnie ważne teraz. Pandemia koronawirusa spowodowała, że u wielu z dzieci, które już wcześniej borykały się z szeregiem problemów, jeszcze bardziej się one nasiliły. Dlatego tak ważne jest, abyśmy cały czas im towarzyszyli, dążąc do realnej zmiany. Niestety obecna sytuacja spowodowała, że znaleźliśmy się w trudnym położeniu i dysponujemy ograniczonymi zasobami. Część sponsorów była zmuszona ograniczyć wsparcie, odwołaliśmy także wszystkie wydarzenia i akcje, w trakcie których planowaliśmy zbierać środki finansowe.

– mówi Monika Bajka.

Zebrane podczas EKG środki w całości zostaną przeznaczone na codzienną pomoc oraz na remont Domu Aniołów Stróżów w katowickim Załężu tak, by przed zimą zabezpieczyć dach i okna przed zalaniami i tym samym zapewnić, że ten drugi – a nieraz i pierwszy – Dom dla biednych dzieci, każdego dnia służył im, dając schronienie i oparcie.

Z przyjemnością już po raz trzeci angażujemy się w akcję charytatywną dla Domu Aniołów Stróżów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Co roku odwiedzający kongresowe stoisko Aniołów włączają się w pomaganie poprzez zabawę. W tym roku dobra energia będzie krążyć pomiędzy uczestnikami w przenośni i dosłownie – na torze wyścigowym z samochodzikami napędzanymi przez osoby jeżdżące na rowerkach stacjonarnych. Wspólnym wysiłkiem kongresowych gości budować będziemy symboliczny dom dla podopiecznych stowarzyszenia, dokładając swoje cegiełki do ich lepszej przyszłości.

– mówi Alicja Rajtar, manager ds. marketingu i PR, Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Wielkość człowieczeństwa poznaje się w codziennej trosce, wsparciu, pomocnej dłoni. Dom Aniołów Stróżów niesie światełko nadziei w takie miejsca, które spowija mrok zaniedbania. Cieszymy się, że jako TAURON możemy pomóc. Zapraszamy do szlachetnej rywalizacji, na stacjonarnych rowerkach możemy wspólnie wykręcić pokaźne wsparcie dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Na tym stoisku krąży dobra energia.

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Dom Aniołów Stróżów zaprasza na swoje stoisko, gdzie oprócz pozytywnej rywalizacji będzie można także bliżej poznać organizację a w sklepiku charytatywnym, kupić eleganckie poszetki, apaszki oraz kubki i filiżanki, a także spersonalizowaną biżuterię. To świetna pamiątka z wydarzenia dla siebie lub  bliskich. Dochód ze sprzedaży tych rzeczy także wspiera dzieciaki.

Partnerzy Główni: Tauron Polska Energia S.A. | Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
Partnerzy: Grupa PTWP S.A. | MGM EXPO | IMAGO Public Relations | Poszetka