17.09.2022

Dzieci z Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym w odwiedzinach w Szkole Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie!

Okazja do spotkania była wspaniała – podczas szkolnego festynu sprzedawana była książka „Świadkowie historii”, która jest zapisem wspomnień uczniów i nauczycieli „osiemnastki” z czasów pandemii. Autorzy publikacji zdecydowali się na piękny gest – dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, podopiecznym Domu Aniołów Stróżów.

Pomysł zrodził się z wzajemnej inspiracji – uczniów i nauczycieli. Podczas lekcji historii (…) rozmawiano o tym, że niezwykłe współczesne wydarzenia dzieją się na naszych oczach i są naszym udziałem, jesteśmy świadkami największej globalnej pandemii współczesnego świata (…) uczniowie i nauczyciele wraz z rodzicami uczniów (…) postanowili napisać książkę pod tytułem: „Świadkowie historii”, w której dadzą wyraz swoich przeżyć okresu pandemii. Będziemy snuli osobiste opowieści, będąc bohaterami historii tego okresu (…) I – co istotne – osiągnięty zysk przekażemy na cel charytatywny, by jeszcze ktoś inny, ktoś, kto skorzysta z tych środków, dawał świadectwo swojej historii dalej…

– więcej o projekcie edukacyjnym można przeczytać tutaj.

Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia przekazaliśmy darczyńcom specjalne, aniołowe zakładki do książek.

Dziękujemy autorom i Pani Dyrektor Joannie Piećko-Szopińskiej za dobre serca i wsparcie!