14.10.2021

Z ogromną radością przekazujemy, że wraz z trzema innymi organizacjami, zwyciężyliśmy w Konkursie dla organizacji pozarządowych „Rodzina jest najważniejsza” organizowanym przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach pod honorowym patronatem sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda!

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, dlatego chcąc poprawić sytuację życiową podopiecznych Domu Aniołów Stróżów skutecznie i trwale, pracujemy z całymi rodzinami. Centrum Wspierania Rodzin obejmuje swoją opieką prawie 100 rodzin naszych podopiecznych. Każdego dnia nasi asystenci rodzinni niosą im wsparcie w trudnościach i kryzysach rodzinnych, aktywizujemy rodziców zawodowo, prowadzimy konsultacje wychowawcze, zapewniamy pomoc prawną.

Jako Stowarzyszenie postanowiliśmy wziąć udział w Konkursie „Rodzina jest najważniejsza”, na potrzeby którego przygotowaliśmy krótki film przedstawiający działania Domu Aniołów Stróżów w obszarze pomocy rodzinom przeżywającym duże trudności i nieraz kryzysy, zmagającym się z codziennością.

Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia! Udział w Konkursie to dla Stowarzyszenia nie tylko okazja do pokazania na zewnątrz, jak wiele może się zmienić w życiu potrzebujących rodzin przy codziennej, długoletniej współpracy z podopiecznymi i innymi wspierającymi ich organizacjami, ale także do podkreślenia, że potrzeba tej pomocy jest wciąż aktualna. Bardzo dziękujemy!

– mówi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

Ogromne podziękowania składamy także wszystkim, bez których film „Rodzina jest najważniejsza” nie mógłby powstać – naszym Mamom, podopiecznym Centrum Wspierania Rodzin, które opowiedziały o relacji i codzienności z Aniołami, przedstawicielom instytucji pomocowych, z którymi współpracuje Dom Aniołów Stróżów, a także ekipie z Groo Team, która wszystkie te słowa połączyła w jedną, piękną opowieść.

 

 

Film powstał w ramach zadania „Dodajemy sobie skrzydeł – rozwijając organizację zmieniamy świat na lepszy”, które sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.