09.11.2018

Podopieczni Aniołów znaleźli się w zespole projektu „Odzyskani”, który już w piątek 9 listopada oraz w sobotę 10 listopada pokaże efekt swojej pracy w ramach dwóch koncertów finałowych.

Dom Aniołów Stróżów przystąpił do inicjatywy Teatru Poddańczego. Projekt Odzyskani nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Głównym jego tematem jest WOLNOŚĆ i chęć spojrzenia na nią z dzisiejszej perspektywy, oczami dziecka, nastolatka, uczestnika popkultury XXI w.

Artyści – Gabriela i Wojciech Gąsior, Jan Gałach, Wojciech Byrski, Iga Eckert – stworzyli utwory specjalnie na tę okoliczność. Zespół przygotował również opracowania kilku znanych pieśni patriotycznych wykorzystując różne środki wyrazu: od gry na instrumentach i śpiew poprzez ruch i wykorzystanie multimediów.W projekcie biorą udział dzieci i młodzież z różnych środowisk katowickich: Klubu Wysoki Zamek, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.

Wystąpią: Gabriela Gąsior, Jan Gałach, Wojciech Gąsior, Krzysztof Kot, Piotr Kudełka, Tomasz Janeczko, Iga Eckert, Klara Richter. Zespół młodzieżowy projektu „Odzyskani”

W programie: pieśni patriotyczne oraz utwory stworzone specjalnie na tę okazję do słów Wojciecha Byrskiego.

Zdjęcia z przygotowań do finału wydarzenia można zobaczyć tutaj. 

Koncerty finałowe projektu ODZYSKANI i owoc pracy podczas warsztatów odbędą się:

9.11.2018
godz. 19:00, Katowice, siedziba Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, ul. Floriana 7

10.11.2018
godz. 19:00, Katowice, Parafia Przemienienia Pańskiego, ul. Sokolska 12.