11.05.2019

Promowanie idei pomagania, społecznego zaangażowania biznesu, sklepik z pamiątkami – to w największym skrócie stoisko Domu Aniołów Stróżów podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród propozycji jest także akcja charytatywna „AniołyKongresu. Zrób krok w dobrej sprawie”, w ramach której Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przekaże na rzecz stowarzyszenia 15 000 zł. Sukces akcji uzależniony jest od zaangażowania, a dokładnie ilości wychodzonych kroków przez uczestników EKG. Co trzeba zrobić, aby pomóc?
To już swego rodzaju tradycja, że podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego stoisko Domu Aniołów Stróżów jest nie tylko miejscem, gdzie można zapoznać się z działalnością stowarzyszenia, porozmawiać na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, ale także w niebanalny sposób pomóc dzieciakom z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy Śląska i Zagłębia. Nie inaczej będzie w tym roku. Wszystko dzięki inicjatywie „#AniołyKongresu. Zrób krok w dobrej sprawie”. W jej ramach sponsor akcji, Stalexport Autostrada Małopolska S.A., przekaże na rzecz stowarzyszenia 15 000 zł! Aby tak się stało wystarczy, że uczestnicy kongresu włączą w swoich telefonach krokomierze i pochwalą się na koniec każdego dnia swoim wynikiem (można to zrobić na Aniołowym stoisku, wysyłając mms na nr tel. 515 297 458 lub udostępnić wynik w mediach społecznościowych, umieszczając przy zdjęciu z liczbą wychodzonych kroków hashtag: #DAS #AniołyKongresu lub #DomAniołowStrozow). Co ciekawe – liczbę kroków będzie można zwiększyć na stoisku Aniołów, gdzie przygotowana została specjalna strefa aktywności. 

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ Dom Aniołów Stróżów świętuje 25-lecie działalności. Aby zmieniać świat i realizować naszą misję, współpracujemy z wieloma instytucjami publicznymi, mediami oraz biznesem. Cieszymy się, że po raz kolejny podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie tylko możemy mówić o naszych działaniach, ale także pozyskiwać środki na ich realizację. Zadeklarowane wsparcie Stalexport Autostrada Małopolska S.A. to dla nas duża pomoc, dlatego mamy nadzieję, że uczestnicy EKG chętnie przyłączą się do akcji „#AniołyKongresu. Zrób krok w dobrej sprawie” – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. 

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. wspomaga Dom Aniołów Stróżów od kilku lat, po raz drugi podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W zeszłym roku firma była sponsorem akcji „Kongresowe Kilometry Dobra”, realizowanej w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Kilometry Dobra”.

– Z domem Aniołów Stróżów współpracujemy już kilka lat i na bieżąco śledzimy ich działalność. Wiemy, jak wiele zaangażowania i wysiłku poświęcają, by pomagać dzieciom i młodzieży ze Śląska i Zagłębia, realizując kilka różnych projektów równocześnie. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. po raz drugi będzie wpierać ich akcję „zarabiania złotówek” dla Domu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Fajne jest to, że uczestnicy Kongresu będą mogli „wychodzić” te złotówki dla najmłodszych – na bieżniach i przemieszczając się pieszo podczas Kongresu. Nie jest to więc proste sięgnięcie po portfel, ale pewien wysiłek, a przy tym zabawa – mówi Alicja Rajtar, manager ds. marketingu i PR, Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Na stoisku Domu Aniołów Stróżów, które zlokalizowane będzie przy schodach w Holu Górnym będzie można nie tylko zapoznać się z działalnością stowarzyszenia, wspomóc akcję „AniołyKongresu. Zrób krok w dobrej sprawie”, ale także kupić wyjątkowe przedmioty, ,m.in. niebanalne krawaty, poszetki i gawroszki od manufaktury poszetka.com, dedykowaną biżuterię, czy Aniołowe kubki i filiżanki,  z których dochód także wspomoże działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Sponsor Główny: Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Partnerzy: Grupa PTWP S.A., MgM, Imago PR, poszetka.com, DH Supersam, Calypso Fitness Club. 

_____________________________________________

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. W  1997 roku  Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację. Firma nie pozostaje obojętna na ludzi potrzebujących pomocy, borykających się z niedostatkami materialnymi i zdrowotnymi. Stale udziela wsparcia finansowego i rzeczowego organizacjom charytatywnym i stowarzyszeniom.