02.02.2023

Początki Domu Aniołów Stróżów to pomoc na ulicach miasta. Tę tradycję kontynuujemy bez przerwy od ponad 30 lat. Na ulicach rocznie docieramy do ponad 500 dzieci, które często same nie przyjdą po pomoc…

Aktualnie ulica wygląda już zupełnie inaczej niż 10 czy 20 lat temu, ale dzieci wciąż tam są. Te dzieciaki nie zawsze są źle ubrane, mają telefony i nie wyglądają, jakby potrzebowały pomocy. To tylko pozory, ponieważ nadal są same i narażone na niebezpieczeństwa i zagrożenia, jakie niesie za sobą ulica – młodociane gangi, używki, przemoc.

Nasi pedagodzy uliczni codziennie na ulicach, podwórkach, boiskach i placach prowadzą dyżury uliczne, zajęcia, warsztaty i animacje. Mobilizują dzieci i młodzież do ciekawego i kreatywnego spędzania czasu i rozwijania zainteresowań. Wspólnie odrabiają zadania, uczą jak odnaleźć się w życiu społecznym, motywują do rozwijania swoich mocnych stron pod skrzydłami dorosłych, którzy w nich wierzą.
Każdego dnia w Domu Aniołów Stróżów dzieci doświadczają ciepła, akceptacji i przyjaźni. To dla nich DRUGI DOM – ostoja bezpieczeństwa zrozumienia i miłości. Więcej o historii Domu Aniołów Stróżów znajdziesz tutaj.

Świat niektórych dzieci bardzo różni się od tego kolorowego, pełnego radości i beztroski obrazka, jaki maluje nam się w głowie, gdy myślimy o dzieciństwie. Jeżeli możesz, pomóż tworzyć z nami DOM dla biednych dzieci – przekaż 1,5% podatku – KRS 0000009221.