20.09.2021

„GRAMY O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DZIECI. Dodaj im skrzydeł!” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja społeczna Domu Aniołów Stróżów na XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce ponownie odbywa się w formule hybrydowej – w Katowicach oraz online.

Dom Aniołów Stróżów po raz 6-ty jest partnerem społecznym Kongresu. To niezwykła okazja do spotkań z ludźmi, z biznesem, samorządami i do propagowania idei społecznej odpowiedzialności.

Cieszymy się, że dzięki zaproszeniu ze strony Grupy PTWP po raz kolejny jesteśmy na Europejskim Kongresie Gospodarczym. To dla nas szansa na prezentację naszej działalności, a także nawiązania kontaktów, które przekładają się na nowe możliwości pomocy naszym podopiecznym. Nieocenione wsparcie Partnerów sprawia, że trzy kongresowe dni są wyjątkowe. Doceniamy to szczególnie teraz, kiedy takie słowa jak międzyludzka solidarność i wzajemna empatia nabierają szczególnego znaczenia

– podkreśla Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia.

Tegorocznemu Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu towarzyszy akcja społeczna Domu Aniołów Stróżów „GRAMY O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DZIECI. Dodaj im skrzydeł!”, której Partnerami Głównymi są TAURON oraz Stalexport Autostrada Małopolska SA. Działanie ma na celu aktywizację uczestników Kongresu przez udział w przestrzennej grze planszowej. Każdy zdobyty przez graczy punkt to finansowe wsparcie przekazane przez Partnerów dla potrzebujących dzieci.

Gra została wymyślona w taki sposób, by odzwierciedlać rzeczywistość oraz codzienne zmagania podopiecznych Stowarzyszenia. Na planszy znajdują się pola z pytaniami dotyczącymi sytuacji dzieci z trudnych i biednych środowisk oraz dwa pola specjalne z pytaniami dotyczącymi naszych Partnerów. Poprawna odpowiedź na zadane pytanie (a jest ich na planszy aż 10) to punkt w postaci naklejki o wartości 70 zł – Anielskiego Pióra, które uczestnicy będą naklejać na głównej ścianie stoiska, jako symbol przekazanego wsparcia.

Każdy gracz w ciągu kilku minut może wypracować kilkusetzłotowe wsparcie dla Domu Aniołów Stróżów. Za każdy punkt Anioły otrzymają 70 zł. W jednej rozgrywce zdobyć można aż 10 punktów. Zapraszamy do grania, zapraszamy do wspierania szczytnych celów i erupcji uśmiechów, które niechybnie pojawiają się jako efekt gry planszowej w naturalnym rozmiarze. Mamy nadzieję, że po 3 dniach aktywności na ścianie powstaną piękne, ogromne i całkowicie wypełnione skrzydła

– tak do udziału w tej pięknej zabawie zachęca Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Jeśli jesteś na Kongresie – koniecznie odwiedź nasze stoisko zbudowane dzięki ogromnemu wsparciu MGM Expo, które co roku tworzy dla je dla Aniołów zupełnie pro bono. Na stoisku w charytatywnym Anielskim sklepiku znajdziesz także piękne poszetki i krawaty dzięki wielkiemu sercu Poszetki, a także porcelanę czy biżuterię.

Do zobaczenia!

Partnerzy Główni: TAURON Polska Energia S.A., Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
Partnerzy: Grupa PTWP S.A., mgm expo, Poszetka