05.08.2021

Aniołowa przyjaźń z GKS Katowice narodziła się już wiele lat temu. Przez cały ten czas z pomocą wiernych Kibiców, nasi trójkolorowi Przyjaciele wspierają Anioły, dokładając swoją cegiełkę do codziennej pomocy dzieciom. Za nami między innymi wspólne aukcje podarowanych Aniołom oficjalnych sportowych koszulek, malowanie świątecznych bombek czy charytatywne eventy z udziałem zawodników.

Z ogromną dumą przekazujemy, że po raz kolejny siatkarska drużyna GKS Katowice pamięta o Aniołach w swoich sportowych zmaganiach – Dom Aniołów Stróżów został oficjalnym partnerem siatkarzy w czasie drugiej edycji plażowego turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie! Wydarzenie odbędzie się w dniach 05 – 08.08.2021 na boiskach plażowych Kompleksu Sportowego KS Wanda w Krakowie. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia sportowych wyczynów naszych Przyjaciół na żywo albo przed telewizorami na kanałach stacji Polsat Sport!

Podyktowany rozwojem pandemii i zmianami sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie pomysł na organizację turnieju powstał w ubiegłym roku po przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020 siatkarskiej PlusLigi.

W zgodnej opinii uczestników i kibiców PreZero Grand Prix było świetnie pomyślaną inicjatywą, która dostarczyła fanom polskiej siatkówki wiele wrażeń i radości w czasie pełnym trudności i niepokoju. Siatkarze GKS-u Katowice wspominają ten turniej szczególnie dobrze, jako że zajęli w jego końcowej klasyfikacji trzecie miejsce!

– wspomina Michał Kajzerek – rzecznik wielosekcyjnego GKS-u Katowice.

Dla Aniołów to okazja do niesienia misji Domu Aniołów Stróżów pośród ludzi o otwartych sercach ze sportowego świata – jaką jest docieranie z pomocą do potrzebujących dzieci wychowujących się w wykluczonych społecznie środowiskach. Dzieci, które są bardzo blisko nas – w sąsiednich dzielnicach, klatkach, podwórkach. Dom Aniołów Stróżów to niemal 30 lat stałej i nieprzerwanej niczym pomocy dzieciom. To 8 placówek wsparcia dziennego w 3 miastach – Katowicach-Załężu, Chorzowie-Batorym i Sosnowcu-Juliuszu, a także placówki podwórkowe – wszędzie tam, gdzie w wyniku zmian gospodarczych w końcu XX wieku wciąż są potrzebujące pomocy dzieci, mieszkające w biednych dzielnicach. Co roku pod skrzydła Aniołów trafia ponad 700 dzieci.

Obecnie prowadzimy – to już 11 edycja – akcję Anielskie Lato, skierowaną do wszystkich dzieci z biednych dzielnic, które na wakacje zostają w swoim mieście. Dzięki wsparciu naszych darczyńców każdego dnia wakacji organizujemy dzieciom bezpieczny, twórczy czas. W ramach tygodni tematycznych prowadzimy zajęcia i warsztaty edukacyjne i rozwojowe – również sportowe, bo młodych adeptów aktywności fizycznej wśród podopiecznych Domu Aniołów Stróżów jest bardzo wielu!

Wciąż można dołożyć swoją cegiełkę i zapewnić potrzebującym dzieciom bezpiecznie i kreatywnie spędzony czas w wakacje – 37 zł to jeden dzień całodziennej opieki dla jednego dziecka. Kto wie, może któryś z naszych podopiecznych zostanie w przyszłości znanym siatkarzem?

Wesprzyj akcję

Nr konta: ING Bank Śląski S.A. 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207