16.04.2024

To były trzy dni pełne cukierniczych cudów! Początkiem kwietnia Rynek w Oświęcimiu zamienił się w wielką ucztę dla podniebienia. Nasi podopieczni nie mogli odpuścić tak smakowitej okazji! Dzieci z Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie – Batorym wybrały się pociągiem na Festiwal Słodkości i Smaku. Dla części z nich była to pierwsza taka kolejowa przygoda!

Pogoda dopisała, a na miejscu czekały na nich stoiska pełne różnorodnych smaków i aromatów, a jednocześnie – prawdziwa, bajkowa atmosfera. Z terapeutycznego punktu widzenia najważniejsze jednak było przeprowadzenie przez pedagogów ćwiczeń z budżetowania, w trakcie których dzieci miały za zadanie rozplanować swój budżet, poznając w ten sposób wartość pieniądza.

Pośród wielu atrakcji nie zabrakło uwielbianych przez maluchy dmuchańców, a także okazji do spotkań z ulubionymi postaciami z bajek. Nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach cukierniczych pod czujnym okiem doświadczonych specjalistów, dzięki czemu mogli poznać tajniki pieczenia i dekorowania. Organizatorzy przygotowali również warsztaty plastyczne, które wyzwoliły w dzieciach nieskończone pokłady kreatywności – w ten sposób powstały niepowtarzalne dzieła sztuki.

Wspólnie wybraliśmy się na spacer po okolicy, dotarliśmy nad bulwary oświęcimskie i odwiedziliśmy wiele ważnych punktów w mieście. Na koniec wszyscy z radością uraczyli się pyszną pizzą.

To były magiczne, wspólnie spędzone chwile pełne kulinarnych przyjemności. A tu mamy na to wizualne dowody 🙂