15.07.2022

Już dziś, 15 lipca 2022, podopieczni Domu Aniołów Stróżów spakowali plecaki i wyjechali w kierunku Międzybrodzia Bialskiego na wymarzony, wakacyjny obóz terapeutyczny, na który z niecierpliwością i ciekawością czekali cały rok.

Przed nimi wspaniała przygoda, ale także dużo pracy. Wiele dzieci z naszego Stowarzyszenia mierzy się z poważnymi problemami, takimi jak brak samoakceptacji czy zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Obóz terapeutyczny to dla nich szansa, żeby przyjrzeć się własnym emocjom pod okiem specjalistów. Uczestnicy obozu zostali zaangażowani w przygotowania do wyjazdu, m.in. tworzenie listy zakupów i pakowanie rzeczy na obóz. Dla części dzieci to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu. Przy okazji uczymy ich więc dobrej organizacji

– powiedziała Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów, żegnając dzieciaki jadące na obóz.

Obóz nad Jeziorem Międzybrodzkim potrwa 10 dni. Dzięki wsparciu partnerów i darczyńców na letni wypoczynek wyjechało prawie 50 dzieci.

Dla dzieci to szansa, by „złapać oddech” jeszcze przed powrotem do szkoły i wyzwaniami, jakie na nich będą od września czekać. Zwłaszcza, że większość dzieci, zarówno podopiecznych naszych Domów, jak i placówek podwórkowych, najczęściej nie wyjeżdża na wakacje dalej niż do bliskich w sąsiedniej dzielnicy czy mieście. Obozy są ważnym uzupełnieniem codziennej pracy terapeutycznej w grupach, pozwalając pedagogom na lepsze poznanie dzieci, ich potrzeb i sposobu funkcjonowania, a dzieciom – zintegrować się w grupie i lepiej się wzajemnie poznać.

Głównymi partnerami obozu są Fundacja ING Dzieciom oraz Węglokoks S.A..

Anielskie Wakacje z Węglokoksem to już piękna, kilkuletnia tradycja. W okresie wakacyjnym podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, dzięki wsparciu naszej firmy, wyjeżdżają poza miejsce zamieszkania, co jest znakomita okazją do nabrania sił i energii na kolejne miesiące.  To dla nich bardzo ważne wydarzenie, na które zawsze z niecierpliwością czekają

– powiedział Jarosław Latacz, kierownik Biura Marketingu i PR, Węglokoks S.A. 

Wyjazd podopiecznych Domu Aniołów Stróżów wsparli także: Forum Katowic, Metropolia GZM, Dobrynów, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Katowice Airport, GPP Business Park, MPGO Recykling w Sosnowcu, Atal, Poszetka, Drogopol, Contrakt Katowice, Nord Partner, Metaltrade, Tramwaje Śląskie, DL Invest Group.

Z całego serca Wam dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.