21.04.2022

Co mają ze sobą wspólnego: Gerard Cieślik i Stanisław Ligoń? Oboje wzięli udział w kampanii 1% Domu Aniołów Stróżów!

20 i 21 kwietnia nasi podopieczni wraz z wychowawcami ruszyli w miasta ze specjalnymi zegarami… Wskazówki ustawione na pierwszą godzinę będą przypominać przechodniom o upływającym czasie na przekazanie 1% podatku! To już ostatnie dni…

Zegary ozdobione rysunkami dzieci zawisły w Katowicach na pomniku Stanisława Ligonia, w Sosnowcu na kotwicy z Dziwnowa i w Chorzowie na pomniku Gerarda Cieślika.

Miasta nie są przypadkowe, to właśnie tutaj prowadzimy Domy Aniołów Stróżów. To miejsca, w których udzielamy dzieciom wsparcia: pomagamy im w nauce, zapewniamy pomoc psychologiczną, wspólnie rozwiązujemy problemy. Pod opieką Aniołów jest ponad 600 dzieci ze Śląska i Zagłębia

– wyjaśniała Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia. Posłuchaj, co jeszcze opowiedziała o tej wyjątkowej akcji.

 

Dzieci nie tylko pomalowały zegary, ale także dowiedziały się więcej o postaciach z pomników. Okazało się na przykład, że 12-letnia Nikola, jedna z podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie, obchodzi urodziny dokładnie wtedy co Ruch Chorzów, którego piłkarzem był Gerard Cieślik. Przy pomniku Ligonia dzieci chętnie opowiadały dziennikarzom, co lubią robić w Domu Aniołów Stróżów:

Bawić się z koleżankami i jeździć na wycieczki

– tak powiedziała 7-letnia Zosia.

Dzięki wpłatom z 1 procent podatku Dom Aniołów Stróżów może realizować swoją bieżącą działalność, czyli pomagać dzieciom. To cegiełka, którą możesz dołożyć do budowy bezpiecznych domów. Nasze anielskie rodziny są duże, więc też wydatki są spore. Dlatego właśnie 1% jest dla nas szczególnie ważny. Prosimy, pamiętaj o Aniołach rozliczając Twój podatek i daj dzieciom nadzieję – wpisz nasz KRS 0000009221, bądź skorzystaj z bezpłatnego programu do rozliczenia online lub pobrania na naszej stronie internetowej pod linkiem.

Z serca dziękujemy!

Ps. A tutaj możesz zobaczyć pamiątkową galerię zdjęć z tego wyjątkowego zegarowego święta!