19.08.2019

Wakacyjna przygoda – dla wielu pierwsza taka w życiu. Ale część podopiecznymi placówek wsparcia dziennego – świetlic i klubów rozwoju oraz terapeutycznych odświeży zeszłoroczne wspomnienia – bo to już druga edycja „Anielskich wakacji z Węglokoksem”. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów oraz spółek z Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS. Przy wsparciu kilku organizacji pozarządowych dzieci uczestniczyć będą w obozach rekreacyjnych, sportowych oraz terapeutycznych.
Dla dzieci, a łącznie podczas tegorocznych wakacji dzięki projektowi „Anielskie Wakacje z Węglokoksem” wyjedzie ich ponad 80, to okazja nie tylko do wypoczynku, ale także dalszego rozwoju swoich potencjałów i talentów. Podczas obozów będziemy również kontynuować pracę terapeutyczną. Te wyjazdy, jak i wiele innych naszych działań, nie byłby możliwe dzięki zaangażowanie sponsorów. Na ich pomoc możemy liczyć od 25 lat. Cieszymy się, że w tym gronie są również spółki Grupy Kapitałowej Węglokoks  – podkreśla Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

W projekt zaangażowały się spółki: Węglokoks S.A., Węglokoks Energia i Węglokoks Kraj, które przekazały 24 tysiące złotych. Ponadto dzieci otrzymały koszulki, czapki, worki-plecaki, przybory  plastyczne oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Węglokoks. 

– Jako Spółka Skarbu Państwa mamy szczególny obowiązek wyznaczania trendów społecznej odpowiedzialności biznesu. Ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale też – a może przede wszystkim – otoczenie, w którym działają nasze spółki. To otoczenie wciąż odczuwa skutki zmian przemysłowych, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać lokalne społeczności i być częścią tej wspaniałej inicjatywy – mówi Tomasz Heryszek, prezes Węglokoksu S.A.

Dzieci, które dzięki tej akcji będą mogły cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem pochodzą m.in. ze środowisk górniczych, hutniczych i energetycznych. Uczestniczyć będą  w obozach w miejscowości Kacwin w Pieninach oraz Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim. To druga edycja przedsięwzięcia. 

– To niezmiernie ważne, by spółki węglowe patrzyły nie tylko na rachunek ekonomiczny, ale także nieco szerzej.  By troszczyły się o swoje najbliższe otoczenie i wspierały takie inicjatywy, jak „Anielskie wakacje z Węglokoksem”. Cieszy, że transformacja sektora jest społecznie sprawiedliwa, a zarządy firm naszego sektora dbają o zrównoważony rozwój – mówi Adam Gawęda, wiceminister energii.

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj.