28.08.2020

Trwają Wakacje z Węglokoksem i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W wyjeździe bierze udział blisko 50 dzieciaków z wszystkich naszych placówek w Katowicach, Chorzowa oraz Sosnowca.

Wyjazd jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów – Grupie Kapitałowej Węglokoks oraz Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., a także organizacyjnej pomocy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Katowic i agencji artystycznej KM Events / Kindla Music.

Przypomnijmy, że wyjazdy odbywa się w ramach prowadzonego przez nas programu „Poznaj Świat” To program, którego celem jest odkrywanie i poznawanie otaczającego świata – tego bliższego i dalszego – dające dzieciom szerszą perspektywę oraz doświadczenie pozwalające przełamywać bariery społeczne.

Rozbudza ciekawość świata, daje szanse na kontakt z kulturą, sztuką czy
Jest okazją do budowania relacji z ludźmi i społecznościami spoza swojego otoczenia. Uczy jak zachowywać się w miejscach publicznych, jak korzystać z oferty kulturalno-sportowej, jak spędzać konstruktywnie czas. Budzi ciekawość motywującą do pracy nad sobą, edukacji i rozwoju. W ramach programu organizujemy wyjazdy na obozy terapeutyczne i rozwojowe, wycieczki, rajdy, a także wyjścia do kina, teatru, sal zabaw, na wydarzenia sportowe i kulturalne, centrum nauki i wielu innych.