25.06.2018

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolejna edycja „Anielskiego Lata”. Inicjatywa, do pomocy w której zachęcamy wolontariuszy, skierowana jest dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto. Akcja potrwa od 2 lipca do 31 sierpnia.

„Anielskie Lato” to wakacyjna akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowana przez nasze stowarzyszenie od 2010 roku. Tegoroczna akcja, organizowana pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie”, to dwa miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin (od sportów, przez zajęcia kulinarne, edukacyjne, a na wycieczkach i wyjazdach w ciekawe miejsca oraz piknikach dla społeczności lokalnej kończąc), dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie  będzie się nudzić. W tym roku wakacyjną akcją zostaną objęte dzieci zarówno z Katowic – Załęża, jak i z Chorzowa – Batorego, Chorzowa – Centrum oraz z Sosnowca – Juliusza, gdzie nasze stowarzyszenie prowadzi placówki wsparcia dziennego.

W związku z rozpoczęciem Anielskiego Lata, poszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy chcących się włączyć w działania na rzecz dzieciaków, przezywając przy tym własną przygodę – być może pierwszą – z Wolontariatem, z Domem Aniołów Stróżów, z pomaganiem… 🙂

Stowarzyszenie umożliwia także studentom i studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk podczas Anielskiego Lata. Zapraszamy także do takiej formy włączenia się w działalność na rzecz dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Poszukujemy wolontariuszy od 13 roku życia.

Więcej informacji i kontakt można uzyskać u koordynatora głównego, bądź w poszczególnych placówkach:

Natalia Choroba, wychowawca i koordynator ds. wolontariatu- Katowice- Załęże, tel. 513 722 216 e-mail: anielskiwolontariat@anioly24.pl, nchoroba@anioly24.pl;

Agnieszka Hanusiak, wychowawca i koordynator ds. wolontariatu- Chorzów Batory, tel. 609 282 966 e-mail: ahanusiak@anioly24.pl;

Julita Tadajewska, wychowawca i koordynator ds. wolontariatu- Chorzów Centrum, tel. 504 172 264, e-mail: jtadajewska@anioly24.pl

Helena Ząbczyńska, kierownik i koordynator ds. wolontariatu- Sosnowiec Juliusz, tel. 575 323 444, email: sosnowiec.juliusz@anioly24.pl